Koronavirüs obezite sayısını artırabilir

Doktor Hüseyin Akdemir, Yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını nedeniyle alışverişlerin artmasının sakıncalarını belirterek, “Stoklanan gıdaların can sıkıntısından aşırı tüketimi ve obezitede artış ihtimali unutulmasın” dedi.  

Koronavirüs obezite sayısını artırabilir
19.03.2020 20:00

Türkiye'de vakanın görüldüğü ilk andan itibaren marketlerde özellikle hijyen ve gıda gibi temel ürün gruplarında büyük talep artışları yaşanıyor. Bu durumun insan sağlığı açısından yan etkileri olacağı belirtiliyor. İstanbul’da aile hekimi olarak çalışan Hüseyin Akdemir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Koronavirüs nedeniyle stoklanan gıdaların can sıkıntısından aşırı tüketimi ve obezitede artış ihtimali unutulmasın. Evler abur cubur doldu. Kontrolü kaybetmeyelim” dedi.

Düşünen insanlar için ibret çok
Doktor Akdemir, “Koronavirüs salgını her ne kadar toplumu paranoid bir hale getirse de,öğretici bir süreçte olduğunu muhakkak. Salgın hastalıklarda ne yapılması gerektiği, temizliğin önemi,rutin işleyişin kıymeti,aynı gemide olduğumuz hissi gibi. Düşünen insanlar için ibret çok” ifadelerini kullandı.

Yorumlar