Koronavirüs semptomları değişti: 5 belirtiye dikkat!

İngiltere'de yapılan bir araştırma Kovid-19 semptomlarının değiştiğini ortaya koydu. Yapılan araştırma, varyantlar ve aşı olan kişilerde farklı semptomların görülmesi nedeniyle koronavirüs belirtilerinin değiştiğine işaret ediyor. İşte virüse yakalananlarda görülen en yaygın 5 semptom....

Koronavirüs semptomları değişti: 5 belirtiye dikkat! - Sayfa 1

Dünyanın ilk olarak 2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs ile mücadelesine son sürat devam ediyor. 225 milyondan fazla kişiye bulaşan virüs yaklaşık 5 milyon cana mal oldu.

Koronavirüs semptomları değişti: 5 belirtiye dikkat! - Sayfa 2

Yaklaşık 2 yıldır hayatımızda olan koronavirüs (Kovid-19) son dönemde varyantlar ile gündemde. Bunlardan en dikkat çekeni ise Delta.

Koronavirüs semptomları değişti: 5 belirtiye dikkat! - Sayfa 3

İlk olarak Hindistan'da görülen Delta varyantının daha bulaşıcı olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Haliyle bu varyant küresel vaka artışının bir numaralı nedeni olarak gösteriliyor.

Koronavirüs semptomları değişti: 5 belirtiye dikkat! - Sayfa 4

AŞI OLANLARA UYARI

Uzmanlar bir süredir çift aşılı kişilerin de Delta'ya yakalanabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Zira aşı olmak size kat kat daha fazla koruma sağlarken, yine de virüse yakalanabilir ve hatta bunu çevrenize bulaştırabilirsiniz.