Koronavirüsün fotoğrafını ilk kez yayımladılar

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü, Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan korona virüsün fotoğraflarını yayımladı.

Google Haberlere Abone ol
Koronavirüsün fotoğrafını ilk kez yayımladılar
14.02.2020 18:19

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü, Çin'de ortaya çıkan koronavirüsün fotoğraflarını yayımladı.

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı (NIH) bünyesindeki enstitülerden biri olan NIAID, SARS-CoV-2 önceki adıyla 2019-nCoV olarak bilinen koronavirüsün fotoğrafını yayımladı. Enstitünün Montana eyaletinde yer alan Hamilton'daki laboratuvarı, tarama ve transmisyon elektron mikroskoplarında koronavirüsün görüntülerini üretti.

İsmin sebebi açıklandı
Enstitünün yazılı yaptığı açıklamada, SARS-CoV-2'nin, Aralık 2019'da ilk olarak Çin'in Vuhan kentinde tespit edilen ve küresel bir halk salığı tehdidi haline gelen Covid-19 hastalığına neden olduğu belirtildi. Ayrıca, açıklamada koronavirüslerin yüzeyindeki 'taç'ların virüs ailesine 'corona' (korona) ismini verdiği, bunun da 'taç'ın (crown) Latincesi olduğu ve çoğu koronavirüsün taç benzeri bir görünümünün olduğu belirtildi.

Ölü sayısı 1383'e yükseldi
Öte yandan, Covid-19 (koronavirüs) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1383'e, vaka sayısı ise 64 bin 437'ye ulaşırken, tedavi edilen kişi sayısı ise 6 bin 919 olarak açıklandı.

İşte yüzlerce can alan virüsün fotoğrafı:

Yorumlar