CHP'li Özgür Özel için "Kötü komedyen" tanımını kullanan Büyükataman'ın ifadeleri şu şekilde;

"Milletimizden aldığı oyu arka kapıdan HDP’ye ipotek eden CHP’nin sözcüsü, kötü komedyen Özgür Özel! Haddini aşarak durumu toparlamaya çalışsan da, CHP’nin düştüğü zillet çukurunda çırpınsan da, 6’lı zillet masasının Anayasa Önerisi sınıfta kalmıştır.

Sınırını aşan Özgür Özel’in Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin ilkeli ve dürüst duruşunu, her zaman Türkiye’den taraf olan tavrını idrak edebilmesi elbette mümkün değildir.

CHP’li Özgür Özel, yalan ve yanlış görmek istiyorsa; “Kulak çekme, çelme takma” üzerine inşa ettikleri zillet masasına bakmalıdır. Rezillik görmek istiyorsa; CHP seçmeninin iradesini ABD ve İngiltere’de Türkiye düşmanlarına peşkeş çeken Kılıçdaroğlu ve CHP’sine bakmalıdır.

Birçok kentte eğitime kar engeli! Yarıyıl tatili uzatıldı: İşte o iller... Birçok kentte eğitime kar engeli! Yarıyıl tatili uzatıldı: İşte o iller...

Zillet masasının açıkladığı Anayasa önerisinde; parti kapatma, dokunulmazlıklar ve yerel yönetimlerle ilgili açıklamalara bakıldığında, bu önerinin HDP’nin gönlünü hoş etme hassasiyeti ile hazırlandığı ve milletimize hiçbir faydası olmadığı açıkça ortadadır."