2021’in Eylül ayında MHP, 3 yıldır uygulamada olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sağladığı faydalar ve elde edilen kazanımları anlatmak için sahaya indi, gerçekleştirilen 9 bölge toplantısıyla milletimizle buluştu.

Aynı tarihlerde CHP parlamenter sisteme geri dönüş hedefinde olduğunu açıkladı.

***

2021’in Ekim ayında MHP Anadolu’yu il il gezmeye başladı, yurdun tamamında Cumhur İttifakı’nın stratejik hedeflerini anlattı.

Aynı tarihlerde CHP, resmi ortağı İP ve gayri resmi ortağı HDP ile kurduğu ittifakı genişletmek için diğer partileri gezmeye başladı.

***

2022’nin Şubat ayında MHP “ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma toplantılarının” başlangıcını yaptı ve esnaflar, emekliler, çiftçiler, işçiler ve muhtarlarla buluştu, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüştü, Türk milletiyle dertleşti, gönüllerini aldı.

Aynı tarihlerde CHP ise İP, SP, Deva, Gelecek, DP ile 6’lı masa kurdu, masanın altına da HDP’yi gizledi.

***

2022’nin Eylül ayında MHP düzenlenen mitinglerle Sivas, Bursa, Kayseri ve Erzurum’dan aday belli, karar net dedi.

Aynı tarihlerde 6’lı masanın bilmem kaçıncı toplantısının gerçekleştirilmiş olmasına rağmen ne adayları belli, ne de kararları netti.

***

Ve şimdi, 2022’in Ekim ayı...

MHP “köyüm benim sohbet toplantıları” aracılığıyla aziz vatanın en ücra köşelerine gönül seferine çıktı.

CHP Genel Başkanı namı değer Bay Kemal ise dünyanın en ücra köşesine icazet seferine çıktı, Cumhurbaşkanlığı adaylığına olur almak için ABD’ye gitti.

***

Sorarım sizlere…

Bu millet iline, ilçesine ve hatta köyüne kadar gelip kendiyle kucaklaşana mı yoksa cumhurbaşkanı seçilme rüyasıyla ABD’de icazet dilenene mi oy verir?

Millet emrinde olana mı yoksa emperyalizm yörüngesinde dönene mi destek olur?

Satılmış anketçiler tarafından çarpıtılsa da gelecekte alınacak cevaplar bugünden bellidir…