Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Geçtiğimiz gün çıktığı bir televizyon programında yine zekâsını, karakterini yerlerde süründüren Serok Ahmet, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye hadsizlik yaparak duyacağı bir ton lafı duydu. MHP’li, Ülkücü olsun yahut olmasın her kesimden kişi Ahmet Davutoğlu için öyle tanımlamalarda, öyle tariflerde bulundu ki hani halk arasında “İt yalasa doyar” derler ya, resmen manzara buydu.

Yazık böyle çap, böyle bir karakter bu ülkede Dışişleri Bakanı, Başbakan ve AKP Genel Başkanlığı yaptı. Zaten bu görevlerde bulunarak ülkeye hangi kötülükleri yaptığı alenen her kesim tarafından bilinen Ahmet Davutoğlu’nun bir de aynada bu hâline bakmadan hadsizlikler, ukalalıklar, alçaklıklar peşinde koşması kendisinin daha çok rezil olmasını sağlamaktadır.

Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vefasızlığını daha kokuşmuş bir hâle getirmek için CHP’nin paspası olmuş durumdadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi zaman zaman hedef alarak onların gözüne girmeye çalışmakta ve bu vesileyle tekrar milletvekili olma hayalleri kurmaktadır.

Bu çakma Türkmen her ihanetin içindedir. Geçmişte Dışişleri Bakanı ve Başbakanlık yapmış Serok Ahmet’in hangi ihanetlere imza attığı zaten ortadadır. AK Parti’den ayrıldıktan sonra da hangi ihanetlerin peşinden gittiğini herkes görmektedir.

Irak ve Suriye’de sözde Kürdistan’ın kurulmasını arzulayan, Türkiye’de HDP ve terörist Demirtaş yalamalığı yapan, CHP’nin ihanetlerini meşrulaştırmak için figüranlık vazifesi alan Serok Ahmet, Türk siyasetinin hem komedisi hem rezilidir. Bunun aksini iddia eden kim varsa da ciddi bir ruh hastasıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu gibi Türk siyasetinin bir çapsızı bile Ahmet Davutoğlu’nu zamanında “İleri derecede geri zekâlı”, “Karikatür gibi adam”, “Tarihin en çapsız Dışişleri Bakanı”, "Dünya sana kıçıyla gülüyor" şeklinde tarif etmişti. Bu sözler dışında zaten söylenecek söz kalmamıştı ama Ahmet Davutoğlu MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye hadsizliği sonrası paketten yeni çıkmış her sözü de duymuştur. Doydu mu? Onu da kendisine sormak lazımdır.

Ama en felsefi, en edebi cevabını da yine MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Serok sana diyorum, her insanda akıl vardır. Önemli olan akletmektir. Ama senin sözde aklın sürekli yalpalayıp halt etmektedir. Meşale gibidir akıl, karanlığa göz, ölü tene can, dilsiz için sözdür. Serok Ahmet akıldan nasipsizdir, aklen de zifiri karanlıktır” sözleriyle almıştır. Serok Ahmet’in zekâsı bu sözleri anlamaya yeter mi bilmiyoruz. Ama anlayanlar Serok Ahmet’e tane tane anlatsınlar.

“Kendimi hiçbir zaman sağcı olarak görmedim.  ‘Sol’ ideolojinin güçlü olduğu bir ortamda büyüdüm” diyerek CHP paspası olan Ahmet Davutoğlu’nun rezillikleri bitecek gibi değildir. Ama 6’lı masada bir yer buldu. Küçük aklı ve küçük oy oranıyla kendince oynayıp duruyor. Seçimler sonrası ibretlik hâlini hep beraber göreceğiz.