Bir kere şu gerçeği kabul edelim. Galatasaray orta sahası Oliveira – Torreira ve hücuma da destek veren Mertens Türkiye’nin en iyileri. Hele ki Oliveira, o pamuk gibi ayaklarıyla müthiş paslar dağıtıyor. Bu üçlünün forvetlere attığı her top tehlike yaratıyor. Bir de bütün takım pres yaptı mı, rakiplerini boğuluyorlar. Boey ve Nelson’un katkılarını da unutmamak gerek, Sarı Kırmızılılarda. Boey maç boyunca kanadını çok iyi kullandı, çok da pozisyon yakaladı. Yönetimin bu futbolcuyu da mutlaka elinde tutması gerekiyor. Sarı Kırmızılı takımda sırıtan iki futbolcu Rashica ve Emre diyebiliriz. Nelsson-Abdülkerim ikilisi uyum içerisinde maçlar çıkartıyor.

Galatasaray’da asıl övgüyü hak eden futbolcu Icardı. Adamın özel hayatı gündemde, sakatlığı konuşuluyor, oynamaz deniliyor ama o söylentilere bakmıyor, attıkça atıyor. Üstelik keyif alarak oynadığı her halinden belli oluyor. Sezon sonunda hem PSG, hem de Icardı’yi ikna etmek için yönetime büyük iş düşüyor.

Stresliydi Galatasaray, üst üste alınan galibiyetler sonrası. Yönetimin hafta içerisindeki anlamsız demeçlerine, Okan hoca da dahil olunca, iyi giden takım gerginlik yaşıyor. Okan hoca bu çekişmeden uzaklaşmalı ve takımı da rahatlatmalı. Kulaklarını tıkayıp, işlerine bakmalılar, işte o zaman bu takımla baş etmek çok zor olur.

Antalyaspor’da Nuri Şahin, Jesus gibi bildiğini okuyor, oyunundan taviz vermiyor. Topla oynayıp, Nakajima’nın hızını kullanarak, Adriano, Mehmedi ve Larsson ile gol bulmayı planlıyor. Şahin’in takım içerisindeyeni şeyler denemesi gerekiyor.