Meral Akşener geçtiğimiz akşam 6+HDP masasının medya karargâhı olan HaberTürk ekranında, 6+HDP masasının tetikçisi Fatih Altaylı’ya konuk oldu. Belli ki bu kadar dağılan imajı toparlamak için bir makyaj çalışması yapma ihtiyacı hissettiler. Meral Akşener programda öyle şeyler anlatıyor ki, o masayı dağıtıp giden kendi değil gibi… “Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak aday değil” diyerek masayı yıkarak, masaya tükürerek ayrıldı. “Bu masanın gizli ajandası var”, “Bu masanın millet iradesiyle alakası yok” diyerek tavır aldı. Ama Haber Türk’te “Biz 13. Cumhurbaşkanımızı seçmiş gibi hissediyorum” dedi. İki günde hidayete ermek bu olsa gerek…

Biliyorsunuz 6’lı masanın kolonu HDP’dir. O yüzden HDP’siz bir hiç olduklarını hepsi biliyor. Yerel seçimlerde HDP ile ittifaka onay veren, HDP ile anayasa taslakları hazırlayan ve hiçbir rahatsızlık duymayan Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı sürecinde de “işiniz görülsün” misali HDP konusunda üç maymun rolünü oynayacağını duyurmuştur.

Meral Akşener, HDP konusunda diyor ki: "CHP tabii ki HDP ile istediği gibi görüşebilir ama bize asla getiremez."

Meral Akşener’in bu sözlerini duyunca Cibali Karakolu isimli tiyatro oyununda büyük üstat Nejat Uygur’un bir sahnesi vardı.

Cibali Karakolu’nda amir olan Nejat Uygur, baskın düzenleyeceği randevu evini arayıp, “Ben sizin orayı basacağım, siz yukarı kata çıkın” diye uyarıyordu ya hani,  Meral Akşener de CHP ve HDP’ye “Siz görüşün, anlaşın, ben sizi görmezden geleceğim” diye seslendi.

Nasıl ki Ankara’da, İstanbul’da, Adana’da, Antalya’da, Mersin’de, İzmir’de, Hatay’da ve daha birçok ilde CHP’nin belediye başkan adaylarını HDP ile birlikte desteklediler. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu HDP de destekleyecektir. Şu an HD(P)KK cephesinde bir bayram havası vardır.

Arap kökenli olduğu hâlde Ermeni temelinde kurulan PKK’nın siyasi uzantısı HDP’de eş başkanlık yapan Mithat Sancar, “HDP üstüne düşeni yapacaktır. Kılıçdaroğlu’nu görüşmeye bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Şu an 6’lı masanın tek planı HDP’yi Türk milletine hissettirmeden, göstermeden oyunu alabilme düşüncesidir. Yoksa CHP’nin başına geldiği günden bu yana PKK’ya hep sıcak mesajlar vermiş, teröristbaşı Öcalan’ı ev hapsine çıkarmayı öneren, terörist Demirtaş’ı serbest bırakıp, onunla birlikte Türkiye’yi inşa edeceğini söyleyen, YPG’yi terör örgütü olarak görmediğini söyleyen, sınır ötesindeki terör operasyonlarına karşı çıkan, PKK’nın yayın organlarının kapatılmasına tepki gösteren, PKK’nın yayın organlarında programa çıkmış Kemal Kılıçdaroğlu zaten HDP’nin öz evladı gibidir. HD(P)KK için en uygun aday Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu idi. Her ikisi de HDP’de, Kandil’de ve terörist Demirtaş nazarında çok makul isimlerdir. Çünkü onların bölücü taleplerini en iyi karşılayacak bu isimlerdi.

Meral Akşener tüm bunları bilmiyor mu? Bilmez olur mu?

Yeri geldiğinde “HDP, Kürtlerin siyasal temsilcisidir ”diyen, yeri geldiğinde “HDP’yi terör örgütü PKK’nın yanında görüyoruz” diyen, yeri geldiğinde “HDP’yi PKK’nın üzerinden şeytanlaştırıyorlar” diyen Meral Akşener’dir. Dikkat edin, HDP konusunda toplumu idare eden anlayışında…

HDP, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verecek ama hayrına vermeyecektir. Teröristbaşı Öcalan’a ve terörist Demirtaş’a özgürlük, Türk milletini bölecek bir yeni anayasa, terör örgütü PKK’ya nefes aldıracak bir alan, sözde Kürdistan’a yol haritası isteyecektir. Bunun aksini iddia edecek bir ahmak var mı?

CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında “PKK ve Öcalan konusu CHP ile aramızda asla sorun oluşturmuyor” diyen HDP Eş Başkanı Mithat Sancar değil miydi? Siz bir tane CHP’li yetkilinin “Bizim binamızda, 6 oklu kürsü önünde nasıl böyle bir cümle kuruyorsun hadsiz adam” dediğini duydunuz mu? Cevap dahi veremediler.

CHP zaten PKK’nın büyük partisi hâline gelmiştir. Meral Akşener de CHP’nin ortağı olarak zaten CHP-HDP ortaklığında yancı konumundadır. O yüzden Meral Akşener’in HDP konusunda ne dediğinin bir önemi yok zaten. Çünkü HDP konusunda bir dediği diğeriyle hiçbir zaman tutmuyor.

Türkçesi “Siz HDP ile görüşün, anlaşın, ben sizi görmeyeceğim” diyen Meral Akşener sadece siyasi menfaatlerine bakmayı sürdürecektir. Son beş altı günde yediği hakaret ve küfürlere rağmen dönüp tekrar masaya oturan ve “Kazanacak aday Kılıçdaroğlu imiş” diye pişkinlik yapan Meral Akşener için HDP asla mesele olmaz.

Zaten son dönemde yeni bir Kürt açılımı başlatacağını kendi söylemişti. Eski Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın "Akşener bana iki kez şu soruyu sordu: Helikoptere atlayıp Kandil’e gitsem, Duran Kalkan’a, Cemil Bayık’a sorsam, ulan siz ne istiyorsunuz, anlatın" dediğine dair iddiasına ne Meral Akşener ne de herhangi bir yetkili henüz cevap veremedi.

6+HDP masası PKK’nın çizgisindedir. PKK’ya rağmen bir şey söylemeleri mümkün değildir. PKK’ya FETÖ’nün, FETÖ’nün PKK’ya sahip çıktığı bu süreci elbette ABD yönetiyordur. PKK-FETÖ ikilisinin İP’ini kim tutuyor şimdi? ABD değil mi?

ABD, Meral Akşener aracılığıyla Ekrem İmamoğlu’nu aday yapma kartını oynadı. Kemal Kılıçdaroğlu direndi ve kazandı. ABD artık ondan bir tık aşağıda kalan Kemal Kılıçdaroğlu çapsızı ile yoluna devam edecek. Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK ve FETÖ’ye yakınlığı ABD için kazançtır. Bir CHP grup toplantısında ne demişti Kemal Kılıçdaroğlu: Büyük Orta Doğu Projesini hayata geçireceğiz.