Kurşun dizisi oyuncuları kimler, konusu ne? |“Kurşun” sosyal medyada en çok konuşulan oldu!

Çarşamba akşamı Fox TV ekranlarında yayınlanan Kurşun dizisi, ilk bölümüyle seyirciden tam not aldı. Dizinin sosyal medyada çok konuşulması üzerinde pek çok dizi sever, “Kurşun dizisi oyuncuları kimler, konusu ne?” tarzında arama yapıyor. İşte, dizi hakkında merak edilenler…

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Kurşun dizisi oyuncuları kimler, konusu ne? |“Kurşun” sosyal medyada en çok konuşulan oldu!

"Kurşun dizisi oyuncuları kimler, konusu ne?" Bu hafta televizyon dünyasında en çok konuşulan konu oldu. Bir dönem dizisi olan Kurşun, hem oyuncularıyla hem de hikayesiyle ilk bölümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Pek çok kişinin ilgi gösterdiği dizi hakkında önemli ayrıntıları okurlarımız için bir araya getirdik...

İŞTE "KURŞUN"UN KONUSU

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan, adalet arayan Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) isimli savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le (Burçin Terzioğlu) birlikte verdikleri mücadeleyi ekrana getiren “Kurşun”; ilk bölümüyle AB hedef kitlede 6,15 reyting ve 15,33 share alarak Çarşamba gününün en çok izlenen dizisi oldu. ABC1 hedef kitlede ise 6,28 reyting ve 14,23 share alan dizi, sosyal medyanın da gündemindeydi. Kısa sürede TT listesinin 1. sırasına oturan dizi, en çok konuşulanlar arasına girdi ve büyük beğeni topladı.

DİZİNİN YAPIMCISI PROJEYİ ŞÖYLE ANLATIYOR:

“1970’lerde bir kadın ve bir adam; aşk ve mücadeleyle bir ülkenin kaderine dokunacak.”
Bu hikaye İstanbul’un 1970’li yıllarında adalet arayan bir savcının ve kalemine güvenen genç bir gazetecinin mücadelesin anlatıyor. Orhan ve Leyla’nın aşkı 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savruluyor. Onlar adaletin peşinden koşarken bizler bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesini anlatıyoruz.

Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu’nun kadrosunda yer aldığı, yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel’in yaptığı, senaryosunu Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’ın kaleme aldığı “Kurşun”, Çarşamba akşamları  20.00’de FOX’ta.

 

KURŞUN OYUNCULARI

 

Engin Altan Düzyatan

Orhan Atmaca

1970 senesinde Sultanahmet’te bir adalet sarayı odasında kurulu, gözü kara, bildiği yoldan şaşmayan daha yolun başında bir savcı: Orhan Atmaca. Karşısında kara tahta, maktulün gencecik bir kızın resmi asılı. Genç kadın bir milletvekilinin oğlu Serdar Önal tarafından canice öldürülüyor. Orhan, aldığı tehditlere, göz dağlarına yüz çeviriyor, Serdar’ın yargılanma sürecini başlatıyor. Ama bu cinayet görünenden fazlası. Orhan’ın dönüşüm hikayesi böylece başlıyor. Kader, adalete inan bir adamdan adım adım karanlığa yol alan bir adam yaratıyor.

 

Leyla Devrim

Leyla, annesi ve babası ile mutlu bir hayat yaşarken babası tarafından terk edilmiş, annesi ile büyümüş bir kadın. Babası yüzünden aşık olmaktan korkan, tek başına olmanın gücüne sığınan dik, omurgalı bir gazeteci. Gücü yalnızca kaleminden gelmiyor, maceranın ortasına atılarak, katillerin peşine düşerek gözünü karartıyor. Çünkü Leyla bu hikayedeki güçlü kadınların temsili. Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz kurtarıcısını bekleyen, bir erkeğin gücüne, desteğine sığınan biri değil. Leyla Devrim, içimizden bir kadın; içimizde saklı o güçlü kadın.

 

Gülce Akar

Genç, güzel, hırslı. Koca aleme rağmen ayakta kalmaya çalışan yalnız bir kadın. Gülce bu dünyada tek başına ayakta kalmaya çalışan yalnız bir anne. Şansın yüzüne güldüğü tek nokta da bu olmuş. Oğlu Ozan ve ailesi bildiği dostları. Filiz’le de böyle tanışmış Gülce. Oğlu Ozan sayesinde. Ama zaman acımasız, gün gelecek dostunu kaybedecek Gülce ve o gün geldiğinde yolları Kurşun Orhan’la birleşecek.

 

Aydın Kara

Orhan’ın çocukluk arkadaşı. Bünyamin’in sağ kolu. Zeynep’in biricik aşkı. Gönlü deli, gözü kara. Mahallenin kimsesiz çocuğu, Bünyamin’in himayesi altında yetişti. Orhan’la dost olarak büyüdü. Sokak kavgalarında sırt sırta verdiler. Birlikte erik ağaçlarına daldılar. Ama geçmişin anıları yetmeyecek, gün gelecek çocukluk arkadaşı Orhan’la karşı karşıya gelecek. Gözünü karartacak, ne yapılması gerekiyorsa yapacak. Bünyamin’in izinden, sokakların dilinden konuşarak yaşayacak.

 

 

 

Yorumlar