Kütahya Belediyesi'nden muhteşem sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Toplu Sünnet Şöleni Kütahya Belediyesi Bengi Su Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi'nden muhteşem sünnet şöleni
07.09.2019 12:11

HABER:MEHMET ARKAN

 

BİSİKLET VE ALTIN HEDİYE EDİLDİ

Sünnet çocukları Kütahya Belediyesi otobüsler ile Şehirde tur atarak heyecanlarını yaşadılar. Daha sonra Kütahya Belediyesi Bengi Su Sosyal tesislerinde Kuran-ı Kerim Tilaveti sonrası verilen yemek ikramı ile devam eden Sünnet Şöleninde, Kütahya Mehteran takımının gösterilerini sergiledi.

Toplu Sünnet Şöleninde İl protokolü tarafından Sünnet olan çocuklara Bisiklet ve Altın hediye edildi. Daha sonra çocuklar çalınan müziklerle gönüllerince eğlendi.

5 YIL BOYUNCA GELENEKSEL OLARAK YAPILACAK

Sünnet Şöleninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Dinimizin ve Türk milletinin çok önemli emir ve geleneklerinden biri olan Sünnet merasimini çok önemsiyoruz. Kütahyamız da her hangi bir vesile ile çocuklarını sünnet ettirememiş değerli ailelerimizin, bu merasime katkıda bulunmalarından dolayı ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyoruz. Çünkü bu çocuklarımız yarının büyükleri olarak bu Memleketin yöneticileri olacaklar. Bu yüzden Milletimizin birliğini bütünlüğünü sağlayan bu tür değerlerimizin yaşatılması adına Kütahya Belediyesi olarak 6 Eylülde başlattığımız etkinliğimizi, görev aldığımız 5 yıl boyunca her yılın, Eylül ayının ilk Cuma günü tekrarlayacağız.

Önümüzde ki yıldan itibaren de benzer durumda ki ailelerimizin oğlan veya kız çocuklarımızın düğün törenlerini de geleneksel hale getireceğiz. Sadece Sünnet Şölenlerini değil, Düğün törenlerini de geleneksel hale getireceğiz, onlarında elinden tutacağız. Çünkü Sosyal Belediyecilik anlayışımızın en önemli değerlerinden birisi budur. Bu vesile ile Toplu Sünnet Şölenimize katılan evlatlarımızın aileleri ile çocuklarımıza teşekkür ediyorum, dedi.

KÜTAHYA PROTOKOLÜ KATILDI

Toplu Sünnet Şölenine Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, MHP İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, Sünnet çocuklarının Aile ve akrabaları ve çok sayıda Kütahyalı katıldı.

Yorumlar