Kuyun kazılıyor Bay Kemal

Kemal Kılıçdaroğlu defalarca CHP’li Belediye Başkanlarından hiçbirinin Cumhurbaşkanı adayı yapılmayacağı söyledi.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Kuyun kazılıyor Bay Kemal

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Kemal Kılıçdaroğlu defalarca CHP’li Belediye Başkanlarından hiçbirinin Cumhurbaşkanı adayı yapılmayacağı söyledi. Buna rağmen kimi Ekrem İmamoğlu’nun, kimi de Mansur Yavaş’ın kulisini yapmaya devam ediyor. Her iki isimde geçen 3 yıllık süre içinde Belediye Başkanlık makamlarında çapsızlık dışında bir şey gösteremedi ama kulisçileri öyle bir pazarlıyorlar ki, resmen aklımızla dalga geçiyorlar.

CHP sayesinde varolan İP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmaması için elinden geleni yapıyor. Koray Aydın “Kazanacak aday olmalı” diyerek Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı. Koray Aydın’ın adamı olan İP Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral “Alevi kimliği Sünniler için endişe” açıklamasını yaparak çıtayı yükseltmişti. Kendi aralarında da “Kemal Kılıçdaroğlu CHP’yi PKK ile eşdeğer hale getirdi, herkes bunu görüyor onunla asla kazanamayız” propagandası yapıyorlar. Mevzu CHP’li Belediyelerden alacakları ihale, hibe, kadrolaşma olunca yerel seçimlerde PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye hiç itiraz etmemişlerdi oysa. Kendilerinin Kılıçdaroğlu’ndan ne farkı varsa?

Evet, İP Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmasını istemiyor. Bu açık ve net. Aslında masada sadece Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal "Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu manada bizler de gerekli desteği veririz” açıklamasıyla destek verdi. Gerisi de Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmıyor.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın tam bu süreçte FOX TV’de Mansur Yavaş’ın ekibini kast ederekBir görev dağılımı yaparak rant sağlamak amacıyla cürüm oluşturmak için örgütlenmiş suç şebekeleri Ankara Büyükşehir Belediyesinde eski soygun düzenini devam ettiriyor. Bunların arasında eski MHP'lilerinde (Yeni CHP’li) oldu açık seçik belli” sözleri de çok manidar olmuştur. Şu an Türkiye’deki en büyük vurgun düzeni Ankara’da kuruldu. Devlet ve hükümet bu konuya odaklanırsa Mansur Yavaş’ın kanalizasyon borusu patlayacaktır.

Ama bu süreçte en ilginç cümleleri Meral Akşener kurmaya başladı. Mesela İP’in Ege İl Başkanlarını İstanbul’da toplamış ve onlara “CHP’ye yerel seçimlerde borçlarını ödediklerini” söylemiş ve Mansur Yavaş’ı aday çıkaracağını dile getirmiş…

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına 2019 yerel seçimleri öncesi yaptığı divan toplantılarında şiddetle karşı çıktığını dönemin İP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok söylemişti. Mansur Yavaş’a hep soğuk ve mesafeli duran Meral Akşener’i etkileyen ne oldu ki, şimdi sık sık Mansur Yavaş ile poz vermeye ve onun için zemin hazırlamaya başladı. Acaba, İP milletvekillerine verdiği 107 milyonluk ihaleler mi etkili oldu?

Mansur Yavaş kesenin ağzını daha mı çok açtı?

Fatih Sultan Mehmet Han’a benzettiğin, yüzünde 'Rabbi Yessir' gördüğün Ekrem İmamoğlu da size İYİ bakıyordu, İYİ besliyordu. Bu proje değişikliğinizin sebebi nedir?

Bu saatten sonra olacakları Kemal Kılıçdaroğlu düşünmelidir. Beslediği kargalar gözünü oyacaktır.

Bu 6’lı masa bu gidişle 2023 seçimlerini görmeden paramparça olacaktır.

Bize diyorlar ki, 6’lı masanın adayı sizi niye çok ilgilendiriyor?

Türkiye düşmanlarının umut bağladığı masa, ABD’nin, PKK’nın, FETÖ’nün dört gözle takip ettiği masa elbette bizimde her gelişmesini takip edeceğimiz bir masadır.

Türkiye’yi Türkiye düşmanları adına yönetmeye talip olanları biz takip etmeyeceğiz de kim takip edecek?

6+HDP masasında büyük eğlence önümüzdeki günlerde artarak devam edecektir. Bu masada olan gariban Kemal Kılıçdaroğlu’na olacak… Asıl eğlence de bu noktada başlayacak.          

Yorumlar