KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı, belli mi? KYK yurt sonuçları sorgulama sayfası online

KYK yurt sonuçları için nefesler tutuldu ve gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun açıklamasına çevrildi. KYK yurt başvuruları dün itibariyle tamamlandı. KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? sorusu bu sebeple yoğun olarak araştırılmaya başlandı. KYK yurt başvuru sonuçları e-devlet üzerinden online olarak açıklanacak. İşte KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman? açıklanacak sorusunun cevabı ve detaylar...

Google Haberlere Abone ol
KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı, belli mi? KYK yurt sonuçları sorgulama sayfası online
14.09.2021 12:51

KYK yurt sonuçları sorgulama sayfası aramaları artış yaşamaya başladı. KYK yurt başvuruları dün itibariyle sonlandı. Bu sebeple gözler Kredi ve Yurtlar kurumuna çevrildi. KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK yurt başvuru sonuçları beklenirken yeni açıklamaları ve detayları öğrenmek isteyen öğrencilerin sayısı artıyor. Şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler KYK yurt sonuçlarını araştırıyor. 

KYK SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

KYK YURT BAŞVURULARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK yurt başvurular 13 Eylül tarihinde tamamlandı. Başvuruların sona ermesiyle sonuçlar bekleniyor, ancak başvuruların yeni bitmesi nedeniyle sonuçların önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. KYK yurt başvuru sonuçları Bakanlıkça belirlenen tarihlerde açıklanacak. Sonuçların http://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinden takip edilmesi gerekmektedir.

KYK yurt başvuru sonuçları

KYK YURT BAŞVURULARINDA BARINMA ŞARTLARI NELER?

a) Örgün eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olması.

b) Öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumu veya programının, ailesinin ikamet ettiği il veya ilçe sınırları dışında bulunması.

c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, Cumhurbaşkanına hakaret, devletin egemenlik alametlerini aşağılama, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama, kamu barışına karşı suçlar veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, hayasızca hareketler, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike, teşvik primi, kanuna aykırı olarak spor müsabakalarına dayalı bahis ve şans oyunlarını oynatma, oynatılmasına yer ve imkan sağlama, reklamını yapma veya para nakline aracılık etme suçlarından mahkûm olmaması.

ç) Yurt dışında bulunan yurtlarda barınan öğrencilerin öğrenim gördükleri ülke kanunlarına göre taksirli suçlar hariç herhangi bir suçtan dolayı hakkında altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezası ile kesinleşmiş mahkumiyeti bulunmaması.

d) Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yükseköğrenim öğrencilerine hizmet veren yurtlarından çıkarma cezası veya yükseköğretim kurumlarından altı aydan fazla uzaklaştırma cezası almamış olması.

e) Uluslararası öğrencinin, öğrenci belgesi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından almış olduğu ikamet izni belgesi ile pasaportunun onaylı suretini ibraz etmiş olması.

f) Zorunlu staj hariç brüt asgari ücret tutarının bir buçuk katı üzerinde ücretli bir işte çalışmaması.

g) Kamu personeli olmaması.

ğ) Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığının olmadığına ve bulaşıcı hastalığının bulunmadığına dair beyanda bulunması.

h) Yurt başvurusu yaptığı tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olması.

KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR? 

1. TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ : 230
DEPOZİTO ÜCRETİ: 314

2. TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 250
DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

3.TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 290
DEPOZİTO ÜCRETİ: 342

4.TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 325
DEPOZİTO ÜCRETİ: 444

5.TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 360
DEPOZİTO ÜCRETİ: 492

6 TİP KYK YURTLARI
KYK YURT ÜCRETİ: 390
DEPOZİTO ÜCRETİ: 533

 

Yorumlar