Malumun ilanı

17.05.2021 10:00

Millet ittifakına neden zillet dediğimizi hala anlamayan varsa, CHP’li Dursun Çiçek’in son açıklamaların baksınlar. Ne kadar doğru, ne kadar haklı, ne kadar isabetli bir tanımla yapıldığını, bunların bu ülkeye zilletten başka bir şey veremeyeceğini bir defa daha net olarak görür ve anlarlar. Kaldı ki, Dursun Çiçek’in devri iktidarlarında HDP’ye bakanlık verileceğini itiraf etmesi, bizim için sürpriz de değildir. Bu kirli ortaklığın, bu ülke ve milletle meselesi olanların yardım, destek ve yönlendirilmesi ile kurulduğunu, kriz, kaos, yıkım ve ihaneti hedeflediğini daha önce defalarca, ispat ve şahitleri ile yazdık ve anlattık. Böyle bir ihaneti şimdiden planlamış olmaları da kendi sicillerine son derece uygundur.

KANDİLLİLERİ RAHATSIZ ETMİYORLAR

Merkezinde PKK uzantısı, ASALA destekçisi, FETÖ bağlantılı terör partisi HDP’nin yer aldığı bir ittifaktan bu ülke ve milletin faydasına bir şey bekleyen varsa, şaşarım. Zilleti oluşturan partilerin hiçbirisi bugüne kadar bu terör partisi HDP’nin ittifakları ile bir ilgi ve bağlantısının olmadığını söyleyememişlerdir. Sıkıştıkları durumlarda ilişki ve ortaklarını güya yalanlayıp inkar ederken bile etrafından dolanarak Kandillileri rahatsız etmemeye, kravatlı teröristlere dokunacak bir cümle kurmamaya her zaman özen göstermişlerdir. Zira, biraz ölçüyü kaçırdıkları durumlarda da, hemen uyarılmış, restle karşılaşmışlardır ve gerekli ayarların yapılması ile kaldıkları yerden devam etmişlerdir. Bu artık kendi geçmişini inkar ederek hızla HDP’lileşen CHP için de böyledir, zilletin küsuratı mini ortak İP için de aynen geçerlidir. Zillete ilave edilen FETÖ’nün Deva’sını, PKK’nın Gelecek’ini de bunlara dahil edebilirsiniz.

PROTOKOL YAPMIŞ OLABİLİRLER

Malum bunların bir ajansları var. Zilletin içinde kime ne görev düştüğünü bu ajans belirliyor. Bunu da bizim iddiamız değil, bizzat kendi itiraflarıdır. Ajans ne der, neyi uygun görürse, ona göre hareket edeceklerini bizzat kendileri bütün Türk milletinin huzurunda itiraf etmişlerdir. Kuvvetle muhtemeldir ki, zilletin iktidar olması durumunda hükümeti de bu ajans kurup, görev dağılımını da ona göre yapacaktır. Yine zilletin kirli ortaklığı kurulurken, bütün bunların bir protokole bağlanmış olmasının da yüksek ihtimal olabileceğinin altını çizelim. Kaldı ki, bunun örneklerini biz ele geçirilen beledilerde gördük. Terör partisi HDP’ye diyet ödemek birinci ve değişmez öncelikleri olmuştur. Ekrem İmamoğlu HDP’yi memnun etmeyi, belediye başkanlığının en önemli, en ivedi, en öncelikli meselesi haline getirmiştir. HDP’ni ne zaman ve nerede bir sıkıntısı olursa, herkesten daha önce oraya koşup, elinden gelen her şeyi yaptığına bütün Türk milleti şahittir.

AJANS VE BİDEN KESİŞMESİ 

Bu arada sözü edilen ajans kimdir, neresidir, ne maksatlıdır, nasıl işler, neye hizmet eder? Bu soruların cevabı bizim için malum olsa da, ayrı bir tartışma konusudur. Sadece ABD’nin yeni Başkanı Biden’in zilletin ortaklarını dostları olarak değerlendirip, onları iktidara getirmek için kendileri ile işbirliği yapacaklarını bütün dünyanın önünde söylediğini hatırlatma yetinelim. O Biden denilen adamın bugün PKK ve ASALA’nın en büyük destekçisi, İsrail denilen katil ve terörist devletin yaptığı zulüm ve soykırımın aklayıcısı olduğunu da özellikle hatırlatalım.

BUNLAR ZİLLETİN DİBİ

Dursun Çiçek’in ifşaatları HDP’ye teslim olmanın detayları ile de sınırlı kalmıyor. Gözden kaçan bir önemli itiraf daha var. Malum zilletin ortaklarının bir ezberi de, ilk fırsatta güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönecekleridir. Hepsi her vesile ile bunu söyler, bunu bir vaat olarak ortaya koyarlar. Daha önce bunun içi boş bir yalan olduğunu, böyle bir şeyin mümkün olamayacağını gerekçeleri ile birlikte yazmıştım. Türk Tipi Başkanlık Sistemi’ne geçişi Türk milleti onaylamış, daha sonraki seçimde Cumhur ittifakına verdiği destekle de bunu bir defa daha teyit etmiştir.

Dolayısı ile Türk milleti kendi kararına sahip çıkmakla kalmayacak, bunu sorgulayanlara da gerekli cevabı yeri ve zamanı geldiğinde verecektir. Her ne kadar imkansız olduğunu bilsek de, velev ki zillet güruhunun hayalleri gerçek olsa ve Türk milleti iktidarı bunlara verse, “biz bu sistem içinde hükümet kurmayacağız, böyle bir iktidarı da istemiyoruz? Bu sayılmaz, yeniden seçime gidelim” mi diyecekler? Bu soruyu birkaç gün önce de sormuştum. Cevabı Dursan Çiçek’ten geldi. Bırakın parlamenter sistemi, bırakın yeniden seçime gitmeyi, daha şimdiden bakanlık paylaşımı bile yapmış, terör partisine ne vereceklerini bile planlamışlar. HDP’ye bakanlık vereceksiniz, bu terör örgütü de, “biz bunu istemiyoruz, seçime gidelim” diyecek, öyle mi? Bu milletin aklıyla alay etmenin ancak bu kadarı olabilir? Bunlar zillet değil, zilletin en dibi…