Manisa'da 5.1 büyüklüğünde deprem

Son dakika gelen bilgilere göre; Manisa'da saat 14.26'da 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan depremin derinliğinin 11.8 kilometre olarak açıklandı. Depremin İstanbul, Balıkesir, Bursa ve İzmir'de de hissedildiği bildirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı ilk açıklamada herhangi bir yıkımın söz konusu olmadığını açıkladı.

Manisa'da 5.1 büyüklüğünde deprem
28.01.2020 14:33

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, Manisa'da 5,1 büyüklüğünde deprem yaşandı. AFAD depremin büyüklüğünün 4.8 olarak açıkladı. 

Kırkağaç Belediye Başkanı açıklamasında, "Bize intikal eden bir olay söz konusu değil" dedi.

BAKAN SOYLU: GEÇMİŞ OLSUN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 4.8 büyüklüğündeki Manisa depremiyle ilgili canlı yayında yaptığı açıklamada, "Herhangi bir hasar söz konusu değil. Deprem 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun" dedi.

VALİLİK'TEN DEPREM AÇIKLAMASI

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen deprem sonrası Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada herhangi bir yaralanma ve hasarın meydana gelmediği belirtildi. Herhangi bir yaralanma ve hasarın meydana gelmediği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"28.01.2020 tarihinde saat 14.26'da merkez üssü Kırkağaç ilçesi olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

KIRKAĞAÇ BELEDİYE BAŞKANI: HİÇBİRİ BU KADAR KUVVETLİ DEĞİLDİ

Kırkağaç Belediye Başkanı İsmail Yaşar Gedüz açıklamasında, "Bize intikal eden bir olay söz konusu değil" dedi. Gedüz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Geçenlerde olan 5.4'ten sonra devamlı sallanıyor. Binin üzerinde depremler oluştu. Ama bunların hiçbiri bu kadar kuvvetli değildi. Şu anda ben dahil olmak üzere, emniyet, zabıta ve belediye ekiplerimiz dolaşıyoruz. Şu ana kadar herhangi tehlikeli durum olmadı. Araştırmamız devam ediyor. Temennimiz inşallah hasar yoktur. Şu anda bizim daha önceki depremde hasarlı binalarımız yoktu. Ben o deprem sırasında araçtaydım. Vatandaşlarımız geçen depremden daha fazla hissettiklerini söylüyorlar. Bütün vatandaşlarımız dışarda, korkuyla bekliyorlar. Çalışmalarımız devam ediyor."

Yorumlar