Manzarayı gören belediyeyi aradı! Gerçek sonradan ortaya çıktı

Marmaris'te çiçek ve çam ağaçlarından çevreye dağılan polenler deniz kıyısında sarı renkte bir görüntü oluşturdu. Denizi sarı renkte gören çok sayıda vatandaş, belediyeye atık döküldüğü ihbarını yaptı.

Manzarayı gören belediyeyi aradı! Gerçek sonradan ortaya çıktı
22.03.2019 19:30

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, çiçeklerle çam ağaçlarından çevreye rüzgarla dağılan polenler, denizin 6 kilometrelik kıyı şeridini sarıya boyadı. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, bunun her yıl 4 gün süreyle devam eden bir doğa olayı olduğunu belirterek, endişe ediecek bir durumun olmadığını söyledi.


VATANDAŞ BELEDİYENİN TELEFONUNU KİLİTLEDİ

Atatürk Caddesi Halk Plajı'nın 1.5 kilometre karşısında yer alan Cennet ve Bedir Adası'ndaki çam ağaçları ile çiçeklerinden rüzgarın etkisiyle polenler uçuştu. Atatürk Caddesi Halk Plajı'ndan oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı Mevkii'ne kadar uzanan 6 kilometrelik kıyı şeridi, polenlerle sarıya büründü.

Öğle saatlerinde denizin üzerinde iyice beliren polenler, şaşkınlık yarattı. Çevredeki vatandaşlar, her yıl yaşanan doğa olayını anlatarak turistlerin endişesini giderdi. Turistler ve yöre halkı, yaşanan doğa olayı ile özçekim yaptı. Her yıl mart ayında yaşanan doğa olayını bilmeyen vatandaşlar ise belediye ekiplerini arayarak, denize atık dökülmüş, sarıya boyandı ihbarında bulundu.

HER YIL MART AYINDA YAŞANIYOR

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, bunun her yıl yaşanan bir doğa olayı olduğunu belirterek, Bazı vatandaşlarımız bizleri arayarak endişelerini dile getirdi. Kendilerine bunun her yıl mart ayında yaşanan doğa olayı olduğunu anlattık. Karşı dağlardaki çam ağaçları kozaları ve çiçeklerden dökülen polenler rüzgarın etkisiyle denize düşüyor. Personelimiz polenlerin birikmesiyle, ağlarla temizlik çalışmalarına başlayacak. Her yıl 4 gün süreyle devam eden bir doğa olayı. Mevsimsel bir durum, endişe edecek bir şey yok dedi.


Kaynak: DHA

 

Yorumlar