MARGÜN Enerji (MAREN) halka arz ne zaman, MARGÜN borsa işlem tarihi belli oldu mu? 

MARGÜN Enerji (MAREN) halka arzı için sayılı günler kaldı. SPK tarafından onaylanan başvuru sonrasına araştırmalar hız kazandı. Yatırımcılar MARGÜN Enerji halka arz detaylarını araştırıyor. Peki, MARGÜN Enerji (MAREN) halka arz ne zaman, MARGÜN borsa işlem tarihi belli oldu mu? İşte merak edilen detaylar...

Google Haberlere Abone ol
MARGÜN Enerji (MAREN) halka arz ne zaman, MARGÜN borsa işlem tarihi belli oldu mu? 
26.09.2021 12:31

Son dönemde yaygınlaşan halka arz modeline MARGÜN Enerji katılıyor. Talep toplamaya başlayan şirketten hisse sahibi olmak isteyen pek çok kişi Borsa İstanbul tarafından eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilecek MARGÜN'in borsada ne zaman işlem göreceğini sorguluyor. Peki, MARGÜN borsa işlem tarihi belli oldu mu? 

MARGÜN ENERJİ (MAREN) NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. ile yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji halka arz kararı aldı.

Margün Enerji'nin halka arz talebi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Halka arz ile ilgili olarak, payların dağıtımının Borsa İstanbul tarafından eşit dağıtım yöntemi ile yapılacağı bilgisi paylaşırken, Margün Enerji halka arz tarihleri ve hisse fiyatları netlik kazandı.

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin 310 milyon TL'de 410 milyon TL'ye artırılması için halka açılma başvurusu SPK tarafından onaylanmıştı.

Margün Enerji halka arzı 22-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

MARGÜN ENERJİ HİSSE FİYATI NE KADAR, HİSSE KODU NEDİR?

Margün Enerji’nin 1 TL nominal değerdeki 100 milyon adet payları 8,30 TL’den satılacak. Hisse kodu ise 'MAREN' olarak belirlendi.

Payların dağıtımı Borsa İstanbul tarafından eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Yorumlar