Marketler ne zaman açılıyor? A101, BİM, ŞOK hafta içi çalışma saatleri (3 Haziran)

17 Mayıs- 1 Haziran arası uygulanan kademeli normalleşme sonrasında marketlerin çalışma saatleri merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran ayı normalleşme genelgesine göre marketlerin çalışma saatleri belirlendi. Vatandaşlar,  A101, BİM, ŞOK gibi büyük marketlerin ne zaman açılacağını sorguluyor.

Google Haberlere Abone ol
Marketler ne zaman açılıyor? A101, BİM, ŞOK hafta içi çalışma saatleri (3 Haziran)
03.06.2021 09:12

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan kademeli normalleşme döneminin ikinci aşamasında marketlerle ilgili de düzenleme yapıldı. Uzun süredi 10- 17.00 saatleri arasında çalışan marketlein çalıma saateri yendinden belirlendi. BİM, ŞOK ve A101 marketlerin çalışma durumu ile ilgili ayrıntılar araştılıyor. İşte detaylar...

Küresel salgın Kovid-19 tedbirleri kapsamında kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında ülke genelinde; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi'nde marketlerin çalışma saatleri ile ilgili şu detaylar yer aldı;

A101, BİM, ŞOK HAFTA İÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ 2021

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir. Kademeli normalleşme döneminde hafta içi market çalışma saatleri 09.00-20.00 şeklindeydi. Haziran ayı normalleşme takvimine göre yeni çalışma saatlerinin 09.00-21.00 olarak güncelleneceği düşünülüyor.


HAFTA SONU MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK?

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi'nde şu detaylar yer aldı;Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan Pazar günlerinde; marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, alkol, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecektir.Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

Online market ve yemek sipariş firmaları, hafta içi ve hafta sonu 07.00 - 24.00 saatleri arasında evlere/adrese servis şeklinde çalışabileceklerdir.

Yorumlar