Marketler saat kaçta açılıyor kapanıyor? BİM A101 ŞOK Carrefour Migros market çalışma saatleri

Ramazan Bayramı’na artık sayılı günler kala özellikle ülke geneline pek çok şubesi bulunan BİM A101 ŞOK Carrefour Migros gibi büyük ve yerel marketlerin çalışma saatleri en çok merak edilen konular arasında geliyor. Koronavirüs nedeniyle hayatımızın her alanında değişiklikler olurken, marketlerin çalışma saatleri de yeniden düzenlenmişti. Peki, Marketler saat kaçta açılıyor kapanıyor? İşte, BİM A101 ŞOK Carrefour Migros market çalışma saatleri…

Google Haberlere Abone ol
Marketler saat kaçta açılıyor kapanıyor? BİM A101 ŞOK Carrefour Migros market çalışma saatleri
21.05.2020 11:26

Koronavirüs önlemleri kapsamında marketlerin çalışma saatleri ile birlikte, içeride bulunan müşteri sayısının kontrolü ve maskesiz markete girememe gibi pek çok alanda değişiklikler meydana geldi. Bununla birlikte bir mağduriyetin yaşanmaması için sokağa çıkma yasağının bulunduğu günlerde marketlerin belirli saat aralıklarında çalışmasına imkan tanındı. Peki, BİM A101 ŞOK Carrefour Migros gibi zincir marketler ve yerel marketler saat kaçta açılıp saat kaçta kapanıyor?

MARKETLER SAAT KAÇTA AÇILIYOR KAPANIYOR?

İçişleri Bakanlığı’ndan gönderilen genelgeye göre, il ve ilçelerde bütün marketler sabah saat 09.00’da açılırken akşam saat 21.00’de kapanacak. Market içinde bulunan en fazla müşteri sayısı, idari bürolar ve depolar hariç olmak üzere müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olacak.

MARKETLERDE KİŞİ SAYISINA KISITLAMA 

Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek.
İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.
Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacak.

MARKETLERDE MASKE ZORUNLU MU?

Pazar yerleri ve marketler gibi toplu halde bulunulan tüm alanlarda maske takılması zorunlu hale getirildi.

Yorumlar