Marketlerde indirim haberleri art arda gelmeye başladı!

Döviz kurlarında yaşanan sert düşüş sonrası marketlere yapılan indirim çağrıları yanıt buldu. Dev marketlerden indirim haberleri art arda gelmeye başladı.

Marketlerde indirim haberleri art arda gelmeye başladı! - Sayfa 1

Türk lirasının döviz karşısında değer kazanmasıyla birlikte indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Milliyet'te yer alan habere göre büyük market zincirleri Migros ve CarrefourSa da indirime gittiklerini duyurdu. Migros yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:


Marketlerde indirim haberleri art arda gelmeye başladı! - Sayfa 2

“İndirimler hızla rafa yansımaya başladı. Üreticilerle yoğun görüşmeler yaparak indirimli fiyatları uyguluyoruz. Tüketicinin rahatlaması için girdi düşüşü beklemeden tedarik ettiğimiz meyve-sebzelerde kendi kaynaklarımızdan karşılanmak üzere, tüm meyve-sebzelerde bütün mağazalarımızda yüzde 10 indirim uygulanmaya başlandı. 

Marketlerde indirim haberleri art arda gelmeye başladı! - Sayfa 3

Ayrıca 5 litrelik Migros ayçiçekyağı 109 TL’ye indi. Ürünlere yenileri de eklenmektedir. İndirimlerde anahtar konumunda olan üreticilerin, kurlar düşüp stabil oldukça öngörüsü netleşecektir. 

Marketlerde indirim haberleri art arda gelmeye başladı! - Sayfa 4

Bu da perakendecilerin fiyatlarına indirimler olarak yansıyacaktır. Üreticilerin yaptığı indirimlerin yanında ambalaj girdisi gibi maliyetlerde kontrol altına alınabilirse indirimler daha da etkinleşecektir. Migros’ta üretici ve tedarikçinin indirim yapması ile tüketicinin alım gücü ve aile bütçesini bir an önce ferahlatmak için un, yağ, şeker gibi temel ürün ve ihtiyaçlar dahil tüm ürünlerdeki indirimler hiç bekletilmeden aynı gün içinde etiketlere yansıtılmaktadır.”