Maskeni seri düşürdün Ersan Şen!

13.09.2022 10:00

           Bu ara ilgi alanımda biri var. Gerçi onu 2019 yılından beri ekranlardaki konuşmalarından çok özel takip ediyorum.  Tam bir hayal kırıklığı imiş… Dünyaya bakış felsefesi “Para herşeyi yapar diyen adam, para için herşeyi yapar” ölçüsünde şekilleniyormuş…

           2019 yerel seçimleri öncesi kendisini milli, vatansever, ölçülü, hakkı-hukuku bilen biri sanıyordum. Yanılmışım. Benim gibi birçok kişinin de yanıldığını görüyorum. 2019 yerel seçimleri öncesi Ankara ve İstanbul merkezli nasıl bir dokunuş yaşadıysa, o tarihten itibaren tamamen farklı bir kimliğe büründü. Siyasallaşmış hukukçu kimliğinin hava-civa olduğunun anlaşılması yanında ekranların bildiğiniz “Cambaza bak” oyuncusu olması da kaşı, gözü, eli-kolu ayrı oynayan renkli figürümüze renk üstüne renk kattı.

Buraya kadar olan cümlelerimden o kişinin zaten Ersan Şen olduğunu anlamışsınızdır.

           Tam da onun ağzını yaya yaya, yamulta yamulta “Yandaşa ihale dönemi, yandaşı zengin etme dönemi kapandı” diyen Mansur Yavaş’ın 107 milyon TL ihale verdiği İP Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ı Barış Yarkadaş karşısında "Barış çocukları taş mı yiyecek ne yapacak?" diye savunma yapmasını yazacaktım ki, onunla ilgili son gündem ekranlardan söylediği "Benim adayımı söylüyorum. Mansur Yavaş bir. İki numaralı Ekrem İmamoğlu. Üç numaralı da Ali Babacan. Hodri meydan. Söyleyebiliyor musunuz? Buyurun" cümlesiyle oluştu.

            “Bir adamın karakteri kendi hakkında söyledikleri ile değil başkaları hakkında yürüttüğü düşüncelerle daha iyi anlaşılır” derlerdi. Gerçekten çok doğruymuş…

           Sözde Atatürkçü, vatansever, hukukçu bir adamın sıraladığı üç isime bakar mısınız? Atatürkçü, vatansever ve hukukçu penceresinden bakınca bu üç isim hiç sıralanır mı?

           Mansur Yavaş MHP’den ayrılırken nasıl bir mektup yazmış, hiç mi merak edip içeriğini okumadın Ersan Şen?

           Milliyetçi- vatansever bir adamın yazacağı mektup öyle olsa MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli Mansur Yavaş’ı telefonla arayıp “Bu mektubu Zaman gazetesinde, Samanyolu TV’de yayınlat” der miydi?

Hani sen HDP’ye karşıydın, teröre ve teröristlere karşı çok duyarlıydın Ersan Şen?

           “HDP ile ajans izin verirse görüşürüm” diyen, terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını arzulayan bir alçağa “İnşallah” cevabını veren, CHP’ye katıldığı günden beri CHP-PKK ilişkisine zerre tepki göstermeyen, eski HSYK Başkanvekili şahısla “Çocuk pornocusu” diye suçladıkları bir işadamına kaset-görüntü satma işine giren (Bu anın telefon görüşmesi ve videosu var), mahkemeye verdiği bir ifadesinde niçin avukatlık sözleşmesi yapmadığını ve vergi kaçırdığını "600.000 bin Dolara anlaşıldı. Karşı taraf firma olduğu için makbuz kesildiğinde 300 bin doları vergiye gidiyordu. Bu sebeple senet imzalandı" şeklinde itiraf eden Mansur Yavaş’la ne gibi bir ortak noktası olur ki Ersan Şen’in?

Mansur Yavaş’ın mahkemede gizlilik kararı olan dosyası var mı bir baksana Ersan Şen.

           “Ankara’ya yaptığı hizmet” şeklinde sosyal medya algısıyla büyücülük falan yapmaya da kalkışma Ersan Şen. Mansur Yavaş’ın üç yıldır Ankara’da yaptığı bir hizmet yok. Ankara dışındakilerde sosyal medya algısıyla “Dünyanın en mükemmel şehrini yarattı” sanıyor. Ankara’da yaşayanlara sor bakalım, hayata geçirdiği üç tane projesini sayabilecek mi? Söz verdiği projelerininin videosunu bile sosyal medya hesaplarından kaldırdı.

           Bunu sadece biz değil… 6’lı masanın tetikçisi Fatih Altaylı bile programına çıkardığı Mansur Yavaş’ın yüzüne “Geçen gün sizin buraya geleceğinizi duyan sizin partiden bir ilçe belediye başkanıyla beraberdik. Sizi de çok seven bir belediye başkanı aslında. Dedi ki, “Mansur Bey’i ben de çok seviyorum ama herkes onun için hiçbir şey yapmıyor diyor. Bol bol proje üretiyor, laf var ama icraat yok diyorlar. Valla ben de bilmiyorum, iki yıldır Ankara’ya gitmiyorum dedim” cümlelerini kurmuştu.

           CHP’nin 2018 seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bile "Bana bir tane çözülmüş sorun gösterin. İstanbul'un sorunları ortada duruyor. İstanbul'da çözülmüş bir sorun göremiyorum. Bunu da söylemek zorundayım. Siz İstanbul'da yaşıyorsunuz var mı? Yok. Bir başarı hikâyesi yok. Ankara'da yaşıyorum orada da çözülmüş bir sorun yok" açıklaması yapmıştı. Mansur Yavaş zaten Meral Akşener’in tezgâhlarına uyup Cumhurbaşkanı adayı olmaya falan kalkarsa onun herkesten önce CHP tarafından nasıl patlatılacağını izleyeceğiz.

           İstanbul bu kadar rezilliğin içindeyken, Ekrem İmamoğlu CHP’lileri bile çıldırtmışken adayının biri de o öyle mi Ersan Şen?

           Selde, depremde, tatilde, metroda, otobüslerde bunca çapsızlığı sen hangi duyu organlarınla takip etmiştin?

           PKK’lı teröristler İBB’nin içinden toplanırken, İBB’ye alınan PKK’lılar Yunanistan’a son anda kaçmışken, İBB’nin müdürleri hakkında terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan davalar açılmışken, “Demirtaş’ın çizgisini çok beğeniyordum”, “HDP’nin başımın üzerinde yeri var. HDP’lilere layık olmaya çalışıyorum” diyen Ekrem İmamoğlu adayın öyle mi?

Senin Atatürkçülüğün batsın, yerin dibine girsin Ersan Şen…

Ersan Şen, sen Atatürkçü, vatansever maskeni niye seri düşürme kararı aldın ki?

           Hadi Mansur’u, Ekrem’i daha tam tanıyamadıkları için bu toplumda onları bir halt sanan var da…

           Ersan Şen “Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmesi uygun bir iklimde tartışılır” diyen Ali Babacan’ı nasıl bir cinnet haliyle adaylarından biri olarak sunabildin?

           Daha onun İngiltere Büyükelçisiyle istişare ederek kurduğu partisine, HDP-Demirtaş aşkına, FETÖ’cüleri serbest bırakma vaadine hiç girmiyorum.

Bir de sunduğun adaylar için “Hodri meydan” diyorsun…

Ersan Şen, sen gerçekten aklını peynir ekmekle yemişsin…

           Bu üç kişiyi de adayın olarak sunduğuna göre bir daha Atatürk ile ilgili ve HD(P)KK’ya karşı çıkıyor gibi hukuk kavramıyla bezediğin süslü nutuklar atmazsın umarım.

           Bundan sonra seni yine takipteyim “Cambaza Bak” oyuncusu Ersan Şen… Ama bu sefer midem daha çok bulanarak takip edeceğim.

           Mansur Yavaş’tan 107 milyon TL ihale alan İP milletvekilini savunmak için “Çocukları taş mı yesin?” dedin ya… Senin gibi bir hukukçuya aslında ne deseler boş…