MasterChef 2021 ikincisi Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef Hasan nereli, Instagram adresi ne?

MasterChef Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef Türkiye yarışmacısını ikinci bitiren Hasan Biltekin ile ilgili bilgiler merak ediliyor. "MasterChef Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef Hasan aslennereli, Instagram adresi ne?" sorularına cevap aranıyor. MasterChef 2021 ikincisi Hasan Biltekin'in hayatı ve kariyeri merak konusu.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
MasterChef 2021 ikincisi Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef Hasan nereli, Instagram adresi ne?

MasterChef 2021 ikincisi olan Hasan kimdir, kaç yaşında? MasterChef Hasan Biltekin kimdir, aslen nereli, Instagram hesabı var mı? Ünlü şeflerin sunumunda, TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye'nin bu sezon şampiyonu belli oldu. 6 aylık zorlu mücadelenin sonunda Eren şampiyonluğa ulaştı ve Hasan ikinci oldu. MasterChef 2021 ikincisi Hasan Biltekin hakkında detaylar haberimizde...

HASAN BİLTEKİN KİMDİR?

Hasan Biltekin 27 yaşında ve aslen Nevşehirlidir. 184 cm boyundadır ve 78 kilogram ağırlığında olan yarışmacı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu Mezunudur. Yemek sektöründe liseden beri yer almakta, Nevşehir Belediyesporun mutfak şefliğini yapmaktadır.

MasterChef Hasan

Bugüne kadar çok sayıda yemek yarışmasına katılmıştır ve madalyaları ile kupaları bulunmaktadır. MasterChef’e 2 kez katılmış bir yarışmacıdır. Geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edemeyip annesinin yanına gitmişti.

Bu sene de yine Piramit tavuk ile birinci turda jüri karşısına çıkmıştı. Somer Şef hayır oyu vermişti ve Mehmet Şef ile Danilo Şef evet demişti. “Ben olsam Serhat birincilik kazanamazdı” sözleriyle dikkatleri üzerine çeken yarışmacı bu sene üçlü düello turunu da geçti. Üçlü düello turunda Yiğit Gök ve Oğuzhan Öveç ile yarıştı. En iyi balık çorbasını yaparak adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

AŞÇILIK KARİYERİ VE KAZANDIĞI ÖDÜLLER

Aşçılık mezunu olan Hasan Biltekin, 2 yıl boyunca üniversitenin takım kaptanlığı görevini yerine getirdi. Yemek sektöründe liseden beri yer almakta, Otel koordinatörlüğü ve Nevşehir belediye spor kulübü mutfak şefliği yapmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz, toplamda 18 madalya ve kupa kazandı.

MasterChef'e 2 kez katılmış bir yarışmacıdır. Geçen sene 3 evet oyu almıştı ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle yarışmaya devam edemeyip annesinin yanına gitmişti.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Hasan Biltekin'in renkli bir Instagram hesabı bulunuyor. İzleyicilerin merak edip araştırdığı Instagram hesabı "hasanbiltekinnn" kullanıcı adıyla yer alıyor. Yaptığı yemekler ile birlikte sosyal hayatında paylaşımların yer aldığı Instagram hesabında şu anda 338 bin takipçisi var.

Yorumlar