MasterChef Araz Aknam kimdir, nereli evli mi? MasterChef Araz Aknam eşi kim ınstagram adresi ne?

MasterChef Araz Aknam yarışma yaptıklarıyla ve girdiği diyaloglarla zaman zaman gündeme geliyor. MasterChef Araz Aknam kimdir, kaç yaşında, evli mi? merak ediliyor. MasterChef Araz Aknam eşi kim, ınstagram adresi ne? bir diğer merak edilen konulardan. TV8 ekranlarında fırtınalar estiren Masterchef 2021'in favori yarışmacıları arasında yer alıyor Araz Aknam. Çiçeği burnunda evli olan Araz Aknam eşi kim? merak edilenler arasında.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
MasterChef Araz Aknam kimdir, nereli evli mi? MasterChef Araz Aknam eşi kim ınstagram adresi ne?

Araz Aknam MasterChef 2021 ana kadroya yedekler arasında girmişti. MasterChef Araz yaptığı yemekler ve yarışmacılarla girdiği diyaloglar ardından hakkındaki detaylar merak ediliyor. MasterChef Araz Aknam kimdir, kaç yaşında, nereli? merak edilenler arasında. MasterChef Araz 

MASTERCHEF ARAZ AKMAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİDİR? 

MasterChef Türkiye 2021 eleme turuna çıkan Araz Aknam, 30 yaşında ve İran Azerisi. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Araz Aknam, İran'da 10 sene yaşamış. İnşaat mühendisi olan yarışmacının herhangi bir mutfak deneyimi olmamış.

Mutfak onun için bir hobi olduğunu fakat hobilerini çok ciddiye aldığını söyledi. Küçük yaşlardan beri mutfağın içinde olan ve ilgisi olan Araz Aknam, Los Angeles'ta sekiz sene yaşamış. Amerikan futbolu oynuyor.

Araz Aknam program devam ederken evlenmiştir. Nişanlısını davet eden şefler, ikiliye düğün hediyesi vermeyi ihmal etmedi.

Peru Mutfağından Levrek Ceviche yaparak şeflerin karşısına çıktı. Ve yaptığı bu yemek ile şeflerden üç evet oyu aldı.

MasterChef Araz Aknam

Birçok sporla ilgilenen MasterChef Araz, geçmişte profesyonel şekilde karate ile ilgilenmiştir. Bunun yanı sıra baskebol oynayan Araz, 1196 ve 2001 yıllarında bir ulusal, üç yerel şampiyonluk kazanmıştır. Araz'ın oynadığı takımlar arasında Tekelspor, Fenerbahçe SK, Tofaş SK, DSİ Spor, Tubesk yer almaktadır.

1998-2002 yılları arasında lisanslı olarak yüzücülük yapan Araz, fiziği senedeniyle üniversitedeki antrenörler tarafından fark edilmiştir ve Amerikan Futboluna adım atmıştır.

2008 yılında Yeditepe Eagles'ta oynayama başlayan MasterChef Araz, zaman içerisinde Türkiye Ligi'nde dikkat çeken bir oyuncu olmayı başardı. Kolej futbolu kariyerinde 3 kez UniLig 1. Lig Bronz madalyası ve Unilig 2. Lig Altın madalya unvanına sahiptir.

Türk Milli Takımıyla ilk resmi maçına 2012 yılında çıkan Araz, Türk Milli Takımı'nın Romanya'yı 61-0 yendi maçta forma giymiştir. Mayıs 2016’da Offensive Tackle olarak oynamak üzere Koç Rams’e transfer oldu.

Wroclaw’da IFAF Avrupa Şampiyonlar Ligi Final Four maçında bir Türk takımının Türk Amerikan Futbolu tarihinde “ilk kez” 3. olduğu maçta oynadı.

MASTERCHEF ARAZ BAŞARILARI VE MADALYALARI

3x Karate-Do Küçükler Ligi Marmara Şampiyonası (1998,1999,2000)

Karate-Do Türkiye Şampiyonası-Küçük Kategori, Bronz Madalya (1999)

Türkiye Gençler Basketbol Ligi MVP’si (2006)

Türkiye Gençler Basketbol Şampiyonası, Gümüş Madalya (2006)

Tekirdağ Slam-Smaç Yarışması birincisi (2011)

2x Türkiye Uni-Lig 1.Lig, Bronz Madalya Sahibi (2009,2012)

Türkiye Uni-Lig 2.Lig, Altın Madalya Sahibi (2011)

Takım Türkiye Milli Oyuncusu (2012-Günümüz)

IFAF Avrupa Şampiyonlar Ligi, Bronz Madalya Sahibi (2016)

ARAZ AKNAM EVLİ Mİ EŞİ KİMDİR:

MasterChef 2021 kadrosuna yedeklerden giren Araz, voleybolcu Ece Alıcı ile evlidir. Çift, sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşım yapmaktadır.

ARAZ AKMAN MASTERCHEF’TE ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Birinci eleme turunda Peru mutfağından Levrek Ceviche yaparak şeflerin karşısına çıkmıştı. Yaptığı bu yemek ile şeflerden üç evet oyu almayı başarmıştı. Üçlü düello turunda da başarısını sürdürdü. Emre Özmen ve Taylan Kurt ile yarıştığı turda en başarılı ayva beğendi ve kuzu sarma yemeğini yaptı ve adını bir üst tura yazdırdı. Final turunda bir türlü ana kadroya giremeyen Araz, yedek yarışmacıların dördüncü oyununda bu isteğini gerçekleştirdi.

Yorumlar