Masterchef Dilara kimdir, ana kadroya nasıl girdi? MasterChef Dilara Başaran kaç yaşında, nereli?

Masterchef Dilara kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Masterchef 2021'de büyük finale günler kala 4. ve son şef önlüğünün sahibi Tahsin mi yoksa Dilara mı olacak? Bu akşam MasterChef Dilara son 4 finaliste olabilmek için kıyasıya mücadele verecek. MasterChef Türkiye'de heyecanlı anlar yaşanıyor. Peki Masterchef Dilara ana kadroya nasıl girdi?

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Masterchef Dilara kimdir, ana kadroya nasıl girdi? MasterChef Dilara Başaran kaç yaşında, nereli?

MasterChef Dilara kimdir, elendi mi? MasterChef Dilara nereli, kaç yaşında? gibi sorular a cevap aranıyor. MasterChef yemek yarışmasında bu akşam son 4 finalist belli olacak. Kıyasıya mücadelenin yaşanacağı programda bir isim yarışmaya veda edecek. Peki MasterChef Dilara ana kadroya nasıl girdi? 

MASTERCHEF DİLARA KİMDİR?

Masterchef Türkiye 2021 yarışmacılarından olan Dilara, 1997 doğumludur. Yengeç burcu olduğunu belirten Dilara, 24 yaşındadır. Liseyi Turizm Anadolu Lisesi'nde okuyan Dilara, ardından Turizm Otel İşletmeciliği bitirmiştir.

Dilara Başaran, 24 yaşında ve yarışmaya İstanbul’dan katılmıştır. Profesyonel aşçı olan yarışmacı 6 yıldır bu meslekle severek uğraşıyor. Sırf evine yakın olduğu için Turizm lisesini tercih etti ancak zamanla yemek yapmayı sevdiğini fark etti.

MasterChef Dilara kimdir

15 yaşında sektöre stajyer olarak adımını atan genç yarışmacı, İstanbul'un en iyi otellerinden birinde bu mesleğe başladığını ve 7-8 yıldır da bu şekilde devam ettiğini belirtiyor. Türkiye'nin pek çok farklı bölgesinde, yurtdışında bilinen otel ve restoranlarında aşçı olarak çalıştığını aktaran MasterChef Dilara, emlak sektöründe olan ailesine de zaman zaman yardım ettiğini ifade etmektedir. 

8 yıllık meslek hayatının 2 yılını Kuveyt'te geçiren MasterChef Dilara Başaran, iyi seviyede İngilizce bilmektedir. Dilara ayrıca başlangıç seviyesinde de Arapça konuşabilmektedir. MasterChef Türkiye 2021 kadrosunda yer almaya hak kazanan Dilara, İstanbul'da hayatını sürdürmektedir.

DİLARA BAŞARAN İNSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef ana kadrosunda yer alan Dilara Başaran sosyal medya hesapları da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. ‘dilarabasarann’ kullanıcı adıyla Instagram'da yer alan Dilara'nın şu an itibariyle 5 binden fazla takipçisi bulunmaktadır.

MASTERCHEF DİLARA ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

Birinci turda yorumunu kattığı 'tavada levrek' yemeği yapan genç yarışmacı, jüri üyelerinden tam not aldı ve bir üst tura çıkmayı başardı. İkinci turda katıldığı üçlü düelloda MasterChef Dilara, MasterChef Bozbey ve MasterChef Rümeysa ile karşı karşıya geldi. Üç yarışmacıdan, 40 dakika içerisinde soğan dolması yapmaları istendi. Düelloda en başarılı yemeği yapan Dilara bir üst tur olan 3. tura çıktı. Final turunda ilk grupta yer alan Dilara Başaran, ilk bölümde tiramisu yapıldığı oyunda sonraki tura geçen beş isimden biri idi. Yaratıcılık oyununda ise ana ürün olarak mısır verildi. Gecenin en iyi yaratıcı tabağını çıkaran Dilara, MasterChef 2021 kadrosuna giren üçüncü isim oldu.

Yorumlar