MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir, nereli? Mehmet Yalçınkaya kaç yaşında, evli mi?

Mehmet Yalçınkaya, MasterChef yarışma programında dikkat çeken jüri üyeleri arasında yer alıyor. Dün çapında bir çok başarıya imza atan Mehmet şef MasterChef 2021 sezonunda 'Fusion Mutfak' akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan isimdir. Peki Mehmet Yalçınkaya kimdir, kaç yaşında, nereli?

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
MasterChef Mehmet Yalçınkaya kimdir, nereli? Mehmet Yalçınkaya kaç yaşında, evli mi?

MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının jüri üyelerinden Mehmet Yalçınkaya gündemde konuşulan isimler arasında. TV8 ekranlarında yeni sezona başlayan MasterChef Türkiye'de jüri üyeleri arasında yer alan Şef Mehmet Yalçınkaya'nın hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki MasterChef Türkiye 2021 Mehmet Şef kimdir, kaç yaşında? Mehmet Yalçınkaya nereli, evli mi, çocukları var mı?

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya, 21 Ocak 1974 tarihinde Bolu'da dünyaya geldi. Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan'da gastronomi ve mutfak koordinatörlüğü yaptı. 2004'te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.

MasterChef Mehmet Yalçınkaya

2005'te Amerika'nın ünlü gurme dergisi "CULINARY"de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı. Başarılı şefin babası Seyfettin Yalçınkaya ise 23 Temmuz 2020 tarihinde hayatını kaybetmişti.

2008'de Almanya'da dört yılda bir yapılan IKA/Olympiade der Köche A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Farklı tatların buluşması olan "Fusion Mutfak" akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye'de ilk uygulayan şeflerden birisi oldu. 2012'de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu. 2018'den beri MasterChef Türkiye'de jürilik yapmaktadır. Ayrıca 2021'de Exxen'de yayınlanacak MasterChef Junior'da sunuculuk yapmaktadır.

Bolulu Mehmet Şef'in, sol elini sürekli cebinde tutmasının acı bir hikayesi olduğu ortaya çıktı. Parmaklarını kıyma makinesine kaptıran Mehmet Yalçınkaya, geçirdiği bir kaza sonrası 3 parmağını kaybetmiş.

Yorumlar