MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler? İşte, MasterChef Türkiye jürileri

Son zamanların en çok izlenen yarışmalarından olan MasterChef Türkiye jüri üyeleriyle de ilgiyi üzerine çekiyor. Pek çok MasterChef Türkiye izleyicisi internet üzerinden ‘MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler?’ araştırmasını yapıyor. İşte o merak edilen MasterChef Türkiye jüri üyeleri hakkında bazı bilgiler…

Google Haberlere Abone ol
MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler? İşte, MasterChef Türkiye jürileri
02.09.2019 14:44

TV8 ekranlarında yayınlanan ve ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye, hem yarışmacıları hem de jüri üyeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Birbirinden usta yarışmacıların ter döktüğü yarışmada bu yıl, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun jüri koltuğunda oturuyor. Peki, MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler? İşte, MasterChef Türkiye jürileri hakkında merak edilenler…

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Bolulu Yalçınkaya dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. 2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. 2005’te Amerika' nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı. Almanya’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye' de ilk uygulayan cheflerden birisi oldu. 2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

DANILO ZANNA KİMDİR?

İtalya doğumlu Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalyda’da Gastronomi okudu. Türkiye’ye yerleşip kendi restoranını açtı. Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. Tematik bir kanalda kendi yemek programını hazırladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

İstanbullu Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer için Avustralya’ya gitti.Master yaparken şeflik kariyeri başladı. Restoran zincirlerinde yöneticilik yaptı. Sydney’de menüsünde pek çok Türk lezzeti bulunan ve marka haline gelen bir Türk restoranı açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı.

 

Yorumlar