Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar eşi kim?

TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakterini canlandıran Merve Dizdar başarılı oyunculuğu ile izleyenleri etkilemeye devam ediyor. Güzel oyuncunun özel hayatı da merak ediliyor. Merve Dizdar’ın yaşı ve eşi merak edilenler arasında yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol
Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, kaç yaşında? Merve Dizdar eşi kim?
27.04.2021 23:42

Yayınlandığı günlerde reytinglerde büyük başarı gösteren Masumlar Apartmanı dizisindeki Gülben karakteri izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor. Her geçen oyunculuğunu geliştiren Merve Dizdar’ın kişisel bilgileri internette araştırılmaya devam ediyor. Dizdar’ın eşi Gürhan Altundaşar da Çok Güzel Hareketler’de başarılı bir performans sergiliyor. 

MASUMLAR APARTMANI GÜLBEN KİMDİR?

Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben karakterini Merve Dizdar canlandırmaktadır. Merve Dizdar, 4 kardeşli bir ailenin üçüncü sırada yer alan bireyidir.

Merve Dizdar, ilk televizyon deneyimi olan Aksanat Çocuk Oyunları ile tanındı.

MasumlarApartmanıGülben

MERVE DİZDAR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Kendisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü'nden mezun olmuştur. Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp. Craft Tiyatro'da devam etmektedir. İlk sinema deneyimi "Bir ses böler geceyi" filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

MERVE DİZDARI'IN EŞİ GÜRHAN ALTUNDAŞAR KİMDİR?

Merve Dizdar, kendisi gibi oyuncu olan Gürhan Altundaşar ile 2018 yılında dünya evine girmiştir. Gürhan Altundaşar Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 kadrosunda yer almaktadır.

Merve Dizdareşi

Gürhan Altundaşar, 1984 doğumludur. Tiyatro oyuncusu olan Altundaşar, bu süreç için 5 yıl boyunca sınavlara girdi, sonrasında ise hedefine ulaşarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nda okudu.

2012 yılında mezun olan Altundaşar, Ankara Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Kara Kutu, Tiyatro Akademika ve Açık Sahne’de çalışmalarına devam etti.

‘Çok Güzel Hareketler Bunlar 2’nin ‘Nejdet’ karakteriyle hafızalara kazınan ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken Gürhan Altundaşar, 2013 yılında İstanbul’a geldi ve burada çeşitli tiyatrolarda yer almaya başladı. Gürhan Altundaşar, 2016 yılında BKM Mutfak ile tanıştı.

2018 yılında ise Gürhan Altundaşar kendi gibi oyuncu olan Merve Dizdar ile evlendi.

Yorumlar