Matrix serisinin beşinci filmi için heyecan dorukta! Warner Bros. stüdyosu, uzun süredir beklenen devam filminin yapımına resmi olarak yeşil ışık yaktı. Yeni filmin yönetmen koltuğunda ise The Martians filminin başarılı yönetmeni Drew Goddard oturacak. Bu kez Lana Wachowski'nin yapımcı olarak yer alacağı filmde, Wachowski kardeşlerden birinin yönetmenlik görevini üstlenmeyecek.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss'un ikonik rolleri olan Neo ve Trinity karakterlerini beşinci filmde yeniden canlandırıp canlandırmayacakları henüz netlik kazanmış değil. Ancak dördüncü filme yeni katılan isimler arasında Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas gibi başarılı oyuncular yer almıştı.

Matrix5

Filmin konusu hakkında henüz detaylı bilgi verilmese de, stüdyo serinin başarısını kanıtlamış elementlerden uzaklaşmamayı hedefliyor.

Matrix serisi, 1999 yılında vizyona giren ilk filmiyle bilim kurgu tarihine damga vurmuştu. Ardından gelen "The Matrix Reloaded" ve "The Matrix Revolutions" ile devam eden serinin, 18 yıl aradan sonra gelen son filmi "The Matrix Resurrections" büyük ilgi görmüştü.

Kaynak: NTV