MEB pansiyonları 5 bin 872 personel alımı ne zaman? MEB personel alımı şartları nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan iş arayan binlerce kişi için yeni bir istihdam duyurusu yaptı. Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı pansiyonlara 5 bin 872 personel alınacağını açıkladı. Konuyla ilgili detayları öğrenmek isteyen ve bu alanda çalışmak isteyen vatandaşlar, MEB pansiyonları personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağını ve şartlarını öğrenmek istiyor.

Çalışma Hayatı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
MEB pansiyonları 5 bin 872 personel alımı ne zaman? MEB personel alımı şartları nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı pansiyonlara yeni personel alımının yapılacağını duyurdu. Müjdeli haberi duyan pek çok vatandaş, MEB pansiyonları personel alımı ne zaman alındığını ve personel alımı şartlarını merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından MEB personel alımına ilişkin paylaşımda bulundu.

5 BİN 872 YENİ PERSONEL ALINACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında, "Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık. Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

MEB PANSİYONLARI 5 BİN 872 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı MEB pansiyonlarında istihdam edilmek üzere alınacak personel alımıyla ilgili Millî Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, 6 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde insan kaynağı ve altyapı ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Bu süreçte Bakanlığa bağlı pansiyonlarda personeli ihtiyacının ön plana çıktığını ifade eden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini artırmak için sağladığı destekler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum." dedi.
Millî Eğitim Bakanlığına bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerin daha iyi hizmet alabilmeleri için 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacak.

Yüz yüze eğitim öncesinde tüm okul ve kurumlarda insan kaynakları ve alt yapıya dair çalışmalar yapıldığını, varsa eksikliklerin giderildiğini belirten Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak tüm önlemlerimizi alıp 6 Eylül'de tüm kademe ve sınıf seviyelerinde eğitime başlayacağız. Tüm illerimizle koordineli bir şekilde gerekli önlemleri aldığımız gibi il ve ilçelerimize finansman desteklerimizi de gönderdik. Bu süreçte özellikle pansiyonlarımızın personel ihtiyacı ön plana çıkmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini artırmak için sağladığı destekler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum. Pansiyonlarda kalan tüm öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almaları ile sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz. 6 Eylül itibarıyla tüm hazırlıkları tamamlamış olarak tüm okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız inşallah."

Yorumlar