Memleketim filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Memleketim filmi ne zaman, nerede çekildi?

Memleketim filmi bugün sinema severlerin karşısına çıkıyor. Yurtdışında doktor olan Mehmet'in memleket sevgisi nedeniyle Türkiye'ye dönmesi ve Leyla'nıın Avrupa'da yaşadığı duygusal boşluğu anlatan Memleketim filminin detayları merak ediliyor. Film severler, Memleketim filminin nerede ve ne zaman çekildiğini merak ediyor.

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Memleketim filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Memleketim filmi ne zaman, nerede çekildi?

Başrollerinde Tarık Akan ve Filiz Akın'ın yer aldığı Memleketim filmi bugün 360 TV'de izleyenleri ile buluşuyor. Seyirciler, Memleketim filmi nerede, ne zaman çekildi? Memleketim filminin konusu ne, oyuncuları kimler? sorularına yanıt arıyor. İşte detaylar...

MEMLEKETİM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mehmet (Tarık Akan) ve Leyla'nın (Filiz Akın) ilişkisini anlatan film ölçüsüz batı hayranlığı ve kültürel yozlaşmanın ilişkiye etkilerini ortaya koyuyor.

Memleketim filmi çekimleri için Erzurum'a gelen Tarık Akan aslında hayatının bir bölümünü Erzurum'da geçirmiştir. Babası subay olduğu için, görevi nedeniyle ailece Erzurum'a gelmiş ve bir müddet Dumlu'da yaşamışlardır. Hatta ilkokulun bazı dönemlerini Dumlu'da bulunan Dumlu İlkokulu'nda okumuştur.

MEMLEKETİM FİLMİNİN OYUCULARI KİMLER?

Filiz Akın
Tarık Akan
Birtane Güngör
Cemil Şahbaz
Kenan Pars
Aydan Adan
Diclehan Baban
Nubar Terziyan
Mehmet Akdil
Mesut Süremli
Nezahat Tanyeri
Sıtkı Akçatepe
Hüseyin Salıcı
Diler Saraç
Mürüvvet İşsever
Lütfü Seyfullah (Konuk Oyuncu)

MEMLEKETİM FİLMİ NEREDE VE NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

1974 yapımı, başrollerini Tarık Akan ve Filiz Akın'ın oynadığı Memleketim filmi Viyana, İstanbul ve Erzurum'da çekildi. 

Senaryosunu Atilla Gökbürü'nün yazdığı, yönetmenliğini Yücel Çakmaklı'nın yaptığı ve yapımcılığını yine Yücel Çakmaklı ve Ali Emirosmanoğlu üstlendiği Memleketim sinema filminin bazı sahneleri Erzurum'da çekildi.

Yorumlar