Memur maaşları ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi

Ramazan Bayramına sayılı günler kala, milyonlarca memur maaşlarının ne zaman yatacağını merak ediyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memurların bayram öncesi maaşlarını yatırılacağını söyledi. Erdoğan esnafa da müjdeli haberler verdi.

Google Haberlere Abone ol
Memur maaşları ne zaman yatacak? Cumhurbaşkanı müjdeyi verdi
29.04.2021 20:56

Ramazan Bayramı'na 2 haftadan az bir süre kaldı. Milyonlarca memur ayın 15'inde yatan maaşlarının bayram öncesi yapmasını istiyordu. Erdoğan'ın açıklamasına göre, memurların bu isteği kabul oldu. Bu sayede birçok kişi maaşını alarak bayramı kutlayacak.

Erdoğan, memurların maaşlarının 10 Mayıs'ta ödeneceğini ve işten çıkartma yasağının 30 Haziran'a kadar uzatıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda katıldı.

MEMUR VE ESNAFA GÜZEL HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını söyledi.

"KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

 "Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek.

Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak.

Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi'den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilir.

TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin taksit ödemelerini 1 Temmuz 2021'e kadar erteliyoruz.

Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz."

Yorumlar