Memur ve emekli Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte zamlı en düşük emekli ve memur maaş tablosu

Milyonlarca memur, emekli Temmuz zammını bekliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, emekli ve memura zamda devletin mali imkânları, ekonomik gelişme, milli gelir düzeyi, genel geçim şartları ve yıllık enflasyon oranlarını göz önünde bulundurduklarını söyledi. Peki enflasyon tahminlerine göre Temmuz zammı ne kadar olacak? En düşük emekli ve memur maaşları nasıl şekillenecek? İşte milyonların merak ettiği memur ve 2022 emekli Temmuz zammı tablosu!

Memur ve emekli Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte zamlı en düşük emekli ve memur maaş tablosu - Sayfa 1

Son dakika emekli zammı haberleri: Emekliler ve kamu çalışanları ücret ve aylıklarına temmuz ayında yılın ikinci zammını alacak. Kamu çalışanları ve emeklileri ocak-temmuz aylarında toplu sözleşme artışına ek olarak enflasyon farkı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de ocak-temmuz aylarında bir önceki 6 aylık enflasyon kadar zam alıyor.

Merkez Bankası'nın haziran tahminine göre 6 aylık enflasyon artışı SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yüzde 39.67 olacak. Memur ve emeklilerine de fark verilmesi kesinleşti.

Memur ve emekli Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte zamlı en düşük emekli ve memur maaş tablosu - Sayfa 2

Memur ve memur emeklileri temmuzda ise yine yüzde 7 oranında toplu sözleşme zammı alacak. Memur ve memur emeklilerine yüzde 7.5 oranındaki ocak zammını geçen 6 aylık enflasyon kadar da fark ödenecek. Merkez Bankası tahminine göre temmuz ayında artış oranı yüzde 39.17 olacak.

Memur ve emekli Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte zamlı en düşük emekli ve memur maaş tablosu - Sayfa 3
EK ZAMLA YÜZDE 41.67 ARTIŞ
Emekli ve memur için ocak ayında yapılan yasal düzenleme ile ek zam imkânı tanındı. Bu kapsamda taban emekli aylığı 2500 liraya çıkarılırken, memur ve emeklilerine toplu sözleşmede yüzde 5 olan zam oranları enflasyon farkı hariç 2.5 puan artırılarak yüzde 7.5 yapıldı ve enflasyon farkıyla beraber oran yüzde 30.95 oldu.
Memur ve emekli Temmuz zammı ne kadar olacak? İşte zamlı en düşük emekli ve memur maaş tablosu - Sayfa 4
Temmuz ayında yapılacak değerlendirmeye göre yüzde 7 olan toplu sözleşme zam oranının artırılması gündeme gelebilecek. Memur ve emeklilerine 2.5 puanlık bir artış daha yapılması durumunda zam oranı yüzde 41.67 olarak güncellenecek. SSK-Bağ-Kur emeklileri için taban aylık da yükseltilecek.