Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi cevap!

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Türkiye’yi suçlayan İtalyan futbolcu Claudio Marchisio'ya Merih Demiral'dan tokat gibi bir cevap geldi.

Merih Demiral'dan Marchisio'ya tokat gibi cevap!
10.10.2019 18:24

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak Türkiye’yi suçlayan bir paylaşımda bulunan İtalyan futbolcu Claudio Marchisio'ya Juventus’ta forma giyen milli futbolcumuz Merih Demiral’tan tokat gibi bir cevap geldi.

Marchisio: Tüm dünya için büyük bir utanç

Marchisio paylaşımında; "Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde 'Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Merih Demiral: "Yurtta sulh cihanda sulh"

Marchisio'ya cevap veren milli futbolcumuz, Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözüyle harekatın sebeplerini İngilizce bir metinle anlattı.

Merih yaptığı paylaşımda, "Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye'nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeli'yi güvenli bölgeye yerleştirmek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar