Merve Yıldırım kimdir, aslen nereli? Merve Yıldırım kaç yaşında, evli mi?

Televizyon ekranlarında yaptığı programlarla adını duyuran Merve Yıldırım ismi seyirciler tarafından sorgulanıyor. "Benden Söylemesi" programıyla  geniş kitlelere hitap eden isimlerden biri olan ünlü sunucunun hayatı merak konusu oldu. Peki, Merve Yıldırım kimdir, aslen nereli? Merve Yıldırım kaç yaşında, evli mi?

Biyografi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Merve Yıldırım kimdir, aslen nereli? Merve Yıldırım kaç yaşında, evli mi?

 Uzun yıllar muhabirlik yapan Merve Mina Yıldırım, şimdilerde moda, sağlık, hava durumu ve güncel konuları ele alan bir program yapıyor. Benden Söylemi programında konuklarıyla birlikte ekrana çıkan ünlü sunucunun kariyerine dair bilgiler araştırma konusu oldu. Peki, Merve Yıldırım kimdir, aslen nereli? Merve Yıldırım kaç yaşında, evli mi? İşte detaylar...

MERVE YILDIRIM KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, ASLEN NERELİ?

Haber muhabiri, televizyon programı sunucusu. 1987, İstanbul doğumlu. Özel Marmara Radyo TV Gazetecilik Anadolu Meslek Lisesi, Maltepe Üniversitesi mezunu.

Meslek hayatına Lise 2. sınıfta Atv Haber’de staj yaptığı dönemde adım atarken hem diksiyon hem de İngilizce eğitimi aldı. Staj bittikten sonra Star Tv Magazin Servisinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Kültür, sanat ve magazin alanında hem kendisini geliştirmiş hemde röportajlar yaptı. Sonrasında Kanal D Magazin ve TRT Müzik ile sunuculuk ve spikerlik kariyerini sürdürdü.

Haberleri sunarken önünde yazı olmadığını ve doğaçlama anlattığını belirten Merve Yıldırım 8 yılı aşkın bir süre muhabirlik yapıyor. Fox Haber Merkezi’nde Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Murat Güloğlu ve Gülbin Tosun’un sunduğu haber bültenlerine canlı bağlantılar yaptı.

Bundan önceki yıllarda muhabirlik yapan ve bize haberlerin aktarılmasını sağlayan Yıldırım, haberleri doğru aktarması ve habercilik anlayışına uygun davranarak mesleğini verimli olarak icra etmesi, Yıldırımı kısa sürede diğer muhabirlerden ayırmış ve fark edilmesini sağlayarak meslek hayatına kamera önünde devam etmesi sağlanmıştır.

 7’den 70’e hitap eden sunucu, sempatik ve neşeli tavırları ile kısa sürede izleyicinin dikkatini çekmiştir. Haftaiçi hergün saat 13:30 da Fox TV ekranlarında yelpazesi geniş ve güncel konuları seyircilere aktarırken, haberlerin bize doğru ulaşmasını sağlıyor. Programa davet edilen ünlü konuklarla eğlenceli sohbetler yapılırken diğer yandan da faydalı bilgiler izleyiciye aktarılıyor.

Merve Mina Yıldırım, 25 Mayıs 2018’den itibaren Benden Söylemesi adlı programı sunmaktadır.

 

 

 

Yorumlar