Meryem Uzerli kimdir, aslen nereli? Meryem Uzerli kaç yaşında, kaç kez evlendi?

Acun Ilıcalı, Meryem Uzerli'yi Yetenek Sizsiniz Türkiye projesinde jüri olması için ikna etti. Uzerli'nin yeni sezonda Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin jüri kadrosunda olacağı ileri sürüldü. Bu detayın ardından Meryem Uzerli hakkında kimdir, kaç kez evlendi? Meryem Uzerli aslen nereli, kaç kez evlendi? gibi soruların yanıtları ise yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı.

Google Haberlere Abone ol
Meryem Uzerli kimdir, aslen nereli? Meryem Uzerli kaç yaşında, kaç kez evlendi?
12.08.2021 13:52

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, geçmişte 'Yetenek Sizsiniz Türkiye', 'Rising Star Türkiye' gibi yapımcısı olduğu projelerde teklif götürdüğü oyuncu Meryem Uzerli'yi sonunda ikna etti. Acun Ilıcalı, Yetenek Sizsiniz Türkiye jüri üyeliği için Meryem Uzerli ile anlaştı. Bu haberin ardından Meryem Uzerli kimdir, kaç yaşındadır? Meryem Uzerli aslen nereli, kaç kez evlendi? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm merak edilenler...

ACUN ILICALI MERYEM UZERLİ'Yİ İKNA EDEMEMİŞTİ

Ilıcalı, Muhteşem Yüzyıl'dan ayrıldığından beri Meryem Uzerli ile çalışmak istiyordu.

Ilıcalı, Uzerli'ye, 2014'ten bu yana ''Yetenek Sizsiniz'', ''Rising Star'' gibi programlarda jüri üyeliği önermiş ancak bir türlü ikna edememişti.

Meryem Uzerli kimdir

MERYEM UZERLİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Meryem Uzerli 12 ağustos 1983 tarihinde Almanya'nın Hessen eyaleti Kassel şehrinde 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak doğmuştur. İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Tam adı Meriem Sahra Uzerli olan Meryem Uzerli'nin babası Hüseyin Uzerli Türk annesi Alman Ursula'dır.

Gençliğinde Hamburg'a yerleşip Schauspielstudio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldı.

Berlin başta olmak üzere Hamburg ve Kassel'in de içinde bulunduğu Almanya'nın önemli merkezlerinde tiyatrolarda oynadı.

5 Ocak 2011'de yayına başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisinin oyuncu seçmelerinde; 8 ay süren seçmeler sonrasında Hürrem rolünü Meryem Uzerli canlandırmıştır.

173 cm. boyunda olan Meryem Uzerli, ana dili Almanca olup aynı zamanda İngilizce biliyor. Türkçesi çok iyi olmasa bile dizinin hikayesine paralel olarak Hürrem Sultan gibi bir nevi Türkçesini geliştirmiş olacak. Almanya'da bir çok televizyon filmi ve dizide rol alan Meryem Uzerli binicilik, yüzme ve basketbol sporlarını yaptı.

2015 yılının Eylül ayında başlayacak yeni bir dizi film anlaşması yaptığını söyleyen Meryem Uzerli, bu arada yine "Elidor" markasının reklam yüzü oldu.

2015 yılında "Annemin Yarası" adlı sinema filminde Meryem Uzerli, Ozan Güven ile başrolde oynadı.

Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Mehmet Aslantuğ'un başrolünde oynadığı, "Gecenin Kraliçesi" adlı dizinin adı ilk önce "Cesaret" olarak, sonra da "Aşkın Kokusu" olarak duyurulmuşken son olarak "Gecenin Kraliçesi" olarak değiştirildi.

İki çocuk sahibi olan Meryem Uzerli, hiç evlenmedi. İlk kızı Lara Jemine'yi 2014 yılında sevgilisi Can Ateş'ten, ikinci kızı Lily Koi'yi 2021 yılında adını açıklamadığı ABD'li sevgilisinden dünyaya getirdi.

Yorumlar