Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre, yurdun batı bölgelerinde başlayan yağışlar, zamanla tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak. 10 Ocak Çarşamba gününden itibaren sıcaklıklardaki düşüşle birlikte, güney ve batı kıyılarında yağmur, iç ve batı kesimlerde (kıyılar hariç) karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Özellikle güney ve batı kesimler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli yağışlar yaşanabilir.

İSTANBUL İÇİN FIRTINA UYARISI

Siyasi partiler aday listeleri yarına kadar tamamlayacak Siyasi partiler aday listeleri yarına kadar tamamlayacak

İstanbul Valiliği, Marmara Denizi'nde etkili olması beklenen fırtına nedeniyle tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu. Fırtınanın 8 Ocak Pazartesi gününün ilk saatlerinde etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

17 KENTE SARI KODLU UYARI

Ayrıca Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, İzmir, Kırklareli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illeri için sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava raporuna göre, ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ancak kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta boyunca hava sıcaklıklarının hızlı ve ani bir düşüş yaşayarak mevsim normallerinin altına ineceği tahmin ediliyor.

Özellikle Ege, Batı Akdeniz ve Marmara bölgelerinde kuvvetli yağışlarla birlikte su baskınları, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Editör: Ferhat Erdemir