Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Erzurum, Ardahan ve Bayburt çevrelerinde gece saatlerinden itibaren kuvvetli kar yağışı bekleniyor. İşte detaylar:

ERZURUM, ARDAHAN VE BAYBURT ÇEVRELERİ KUVVETLİ KAR YAĞIŞIYLA KARŞI KARŞIYA!

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden itibaren Erzurum, Ardahan ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli (10-20 cm) kar yağışı beklediğini açıkladı.

ULAŞIMDA AKSAMALAR VE OLUMSUZLUKLARA DİKKAT!

Yoğun kar yağışının özellikle yüksek kesimlerde etkili olması bekleniyor. Bu durum, ulaşımda aksamalara, buzlanma ve don olaylarına neden olabilir. Vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.

ÇIĞ VE TİPİ RİSKİ!

Yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı, çığ ve tipi riskini de beraberinde getiriyor. Çığ ve tipi riski bulunan bölgelerde yaşayan vatandaşlar, gerekli önlemleri almalı ve dikkatli olmalıdır.

GÜNEYDOĞU'YA KARLA KARIŞIK YAĞIŞ UYARISI

Aynı zamanda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü, Siirt ve Şırnak'ta karla karışık yağmur için uyarıda bulundu. Yüksek kesimlerde yoğun kar yağışına karşı vatandaşlar dikkatli olmalı.

HAVA DURUMU

Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı (Sıcaklık: 3°C, 3°C)

Kars: Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı (Sıcaklık: 4°C, 4°C)

Malatya: Çok bulutlu, öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Sıcaklık: 10°C, 10°C)

Van: Çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı (Sıcaklık: 7°C, 7°C)

Vatandaşlar, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmalı ve güncel hava durumu raporlarını takip etmelidir.

Editör: Ferhat Erdemir