METİ timine İran topraklarından roketli saldırı: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari Yüksekova’da beton duvar yapımında çalışan firmaların emniyetini sağlayan METİ timine İran topraklarından roket atan 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Google Haberlere Abone ol
METİ timine İran topraklarından roketli saldırı: 3 terörist etkisiz hale getirildi
02.06.2021 10:30

Türkiye, gelebilecek tehditleri önlemek için hudut hatlarını güçlendirmeye devam ediyor. İran sınırında, hudut güvenliğinin artırılması adına 43 kilometrelik alanda modüler güvenlik duvarı inşası sürüyor.

Modüler beton bloklarıyla bölgede teröristlerin sızma girişimleri, düzensiz göçmenlerin geçişi ve kaçakçılığın önlenmesi amaçlanıyor.

Teröristler bu kez Hakkari Yüksekova’da duvar yapımında çalışan firmaların emniyetini almak üzere yol araması yapan METİ timini hedef aldı.

Roketler İran topraklarından ateşlendi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada İran topraklarından METİ timine roketli saldırı düzenlendiği duyuruldu. Saldırıya anında karşılık verildi, 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Birliklerde herhangi bir zayiat oluşmadı.

Teknolojiyle desteklenecek

Her biri 3 metre uzunluğunda ve 30 santim genişliğinde olan beton bloklar yerleştirildikten sonra üstlerine tel örgüler de monte edilecek. Duvar hattı boyunca aralıklarla yerleştirilecek olan hareket algılayıcı sensörler ve kameralarla da güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarılacak.

Yorumlar