Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

MHP’nin ne zaman bir mitingi gerçekleşse ortada MHP’nin gücü ve konumu hakkında ahkâm kesen ne bir anketçi, ne bir siyasetçi, ne bir yorumcu, ne bir trol kalıyor. Hepsi de âdeta yer yarılıyor da içine giriyor.

Hafta sonu Mersin’de gerçekleşen MHP mitingindeki muhteşem kalabalık yine herkesin ağzını açık bıraktı. MHP’nin Mersin mitinginde insan seli vardı ve kendilerine sosyal medyada propaganda pazarı açarak MHP ve Cumhur İttifakı’na yönelik sürekli karalama yapanlar bu insan seline dair yorum yapamayacak kadar şok yaşıyorlardı. Çünkü gerçekten MHP mitingleri başladığı günden itibaren bu şoku yaşamaya devam ediyorlar.

Aylardır “Cumhur İttifakı eridi. MHP ve AK Parti bitti” diye propaganda yapıyorlar ama hem MHP’nin hem de AK Parti’nin mitinglerindeki insan selini gördükçe de deyim yerindeyse âdeta kuduruyorlar.

Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerek MHP Lideri Devlet Bahçeli çok büyük kalabalıklara hitap etmektedir. Cumhur İttifakı düzenli, intizamlı, disiplinli, birlik ve beraberlik içinde 2023 seçimlerine doğru hazırlıklarını yaparken; 6+HDP masasında herkesin gördüğü gibi bir kaos, belirsizlik ve menfaat kavgası yaşanmaktadır. Bu hâl kendilerini destekleyenler üzerinde bile bir umutsuzluk yaratmış durumdadır. Son yaşanan Saraçhane tiyatrosu da gösterdi ki aralarında çok derin kavgalar yaşanmaktadır. Bunların attığı her adım, sağduyulu her insan nazarında “Bunlara Türkiye’yi teslim etmek felaket olur” düşüncesini doğurmaktadır. 6+HDP masası… Toplam 7 parti. Hepsinin ayrı ayrı kaprisleri, menfaat planları, Türkiye’nin geleceğine dair kötülük hesapları var. “Bizim seçeceğimiz cumhurbaşkanı sembolik olacak” demeleri bile 7 başlı bir Frankeştayn yaratacaklarının bir nevi delilidir. Hepsinin de HDP’nin maşası olduğu düşünülürse Türkiye’yi nereye sürükleyeceklerinin arka planı gayet net ortadadır.

Türk milleti bunun farkında olduğu için ekonomik krizin etkilerini gösterdiği bir süreçte bile Cumhur İttifakı’nı terk etmemiş ve AK Parti-MHP birlikteliğine sahip çıktığını meydanlarda göstermiştir. Çünkü Türkiye’de bir mesele varsa bunu çözecek olanın da Cumhur İttifakı olduğuna inanan geniş bir kesim vardır. 6+HDP masasının zihinsel karanlığında Türkiye’nin meselelerini çözmek değil, Türkiye’yi başkalarının hesabına biçimlendirmek vardır. HDP’nin peşine kuyruk olanlar bu ülkeye kötülükten başka ne verebilirler ki?

6’lı masa öyle kansızlık ve hainlik noktasında ki Saraçhane’de toplanıp PKK’lı terörist Demirtaş’a özgürlük naraları atıyorlar ve en çok alkışı da onun için alıyorlar. Bunlardan umudu olanların ya aklı yoktur ya da bunların Türkiye’ye kötülük yapmaları için bilinçli destek veriyorlardır. Bunun başka bir açıklaması yoktur.

Allah’tan hiçbir şeyi artık gizli yapmıyorlar. Her şeyi açık seçik sergiliyorlar. Bu da insanların Cumhur İttifakı’na sahip çıkma oranını artırıyor. MHP’nin Mersin’deki mitingi bence bunun son örneği olmuştur. CHP tarafından PKK kampına dönüştürülen Mersin Büyükşehir Belediyesine belli ki çok büyük bir tepki oluşmuş durumdadır. MHP mitingindeki yoğun kalabalık bunun bir yansıması olmuştur.

Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta 6+HDP masası… Türk milleti çoktan kararını verdi bile…