Meydanların dilini okuyamayanlar...

23.09.2022 10:00

-Efendim, merhabalar.

-Merhaba.

-Ben Zart Zurt TV’nin konuk koordinatörüyüm.

-Tanıyorum sizi de, ne zamandır aramadınız, uzun zaman oldu görüşmeyeli…

-Evet efendim bu konuda ne derseniz haklısınız. Uzun zamandır sizleri konuk almak yerine hakaret içerikli sokak röportajlarına, oyların eridiğini gösteren anketlere, sosyal medya kaynaklı iftiralara yer vererek Cumhur İttifakı’nı başarılı bir şekilde yıprattığımızı düşünüyorduk ama MHP’nin yaptığı mitingler sonrası durumun tam tersi olduğunu gördük.

-Anladım.

-Şimdi de diyoruz ki, geçmişte yaptığımız gibi sizleri konuk alalım, böylelikle MHP ve Devlet Bahçeli’yi hedef alan açıklamalarınızın büyük yankı uyandıracağını düşünüyoruz. 

-İyi de kardeşim bakın geçmişte de bunu yaptık. Eski ülkücü diye çıkarıyorsunuz, ülkü devi diye sunuyorsunuz, sunuyorsunuz da bizim ne ülkücülüğümüz ne de MHP’liliğimiz kaldı? CHP üyesiyim ben…

-Olsun efendim. Geçmişte sizi eski ülkücü kimliğiyle çıkardığımız programlar sonrası o kadar iyi geri dönüşler aldık ki, yine aynısı olur diye tahmin ediyoruz.

-Peki katılırız.

***

MHP’nin Sivas mitingi sonrası afalladılar, ilk olarak sokak röportajcıları duruldu.

Bursa mitingi sonrası dillerini yuttular, her pazar günü MHP’yi baraj altı gösteren bir anketi piyasaya süren anketçiler ortadan kayboldu.

Kayseri mitingi sonrası sosyal medya trollerinin de bir işe yaramadığını anlayınca plan değiştirdiler.

Ekranlarını “eski ülkücü” diye sundukları ve gittikleri yerin yenisi olamayanlar ile “ülkücü avukat”, “ülkücü doktor”, “ülkücü mühendis, “ülkücü bilmem ne” unvanlarına sahip, kimselerin bugüne kadar görmediği, tanımadığı tiplere bıraktılar. 

***

Denize düşen yılana sarılır misali çaresizce MHP’yi hedef alırken önemli bir detayı atlıyorlar.

MHP, 18 Şubat 2022 tarihinde İzmir’in Bayraklı ilçesinden başlattığı programla, karış karış tüm yurdu dolaştı, bu senenin başından beri Türk milletine gerçekleri yüz yüze anlattı ve aydınlattı.

Türk milleti de ilçesine, mahallesine, sokağına ve hatta kapısına kadar gelerek kendisine el uzatan MHP’yi bağrına bastığını bugün hıncahınç doldurduğu meydanlarla gösterdi.

***

Velhasıl kelam, atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti.

Meydanların dilini okuyamayanların bugün uğraştıkları boş işler sonuç vermez, hayalden öteye geçmez.

Fakat durmasınlar, Halk TV, Tele 1, Fox TV, KRT TV vesaire, adı ne olursa olsun hepsi aynı hızla kurda karşı çakallıklarına devam etsinler.

Nasılsa Türk milletinin sandıktan vereceği cevaptan bir tek 6’lı masa değil, tüm Zart Zurt TV’ler de nasibini almayacak mı?..