Türkiye bir seçimi daha geride bıraktı. Türkiye Yüzyılı’nın ilk yerel seçiminde Türkiye genelinde 206 bin 845 sandık kuruldu, yaklaşık bin de seyyar sandık oluşturuldu. Vatandaşlar sabahın ilk saatlerinde oy kullanmak için sandık başına gitti.

MHP GÜCÜNÜ KORUDU

YSK verileri incelendiğinde Milliyetçi Hareket Partisi; 8 il, 25 Büyükşehir ilçe, 89 İlçe, 99 belde olmak üzere toplamda 221 belediye başkanlığı kazanmış durumda.

2019 Türkiye yerel seçimlerinde AK Parti ile Cumhur İttifakı'nı devam ettiren Milliyetçi Hareket Partisi; AK Parti'nin elindeki Amasya, Bayburt, Çankırı, Erzincan, Karaman, Kastamonu ve Kütahya belediye başkanlıklarını kazanırken Bartın, Karabük, Manisa ve Osmaniye belediyelerini de tekrar kazandı.

Dün yapılan yerel seçimlerde ise MHP geçen seçime göre gücünü büyük bir oranda korumuş oldu. Milliyetçi Hareket Partisi, Kırklareli, Çankırı, Tokat, Erzincan, Gümüşhane, Karaman, Kars ve Osmaniye’de yarışı önde götürdü.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi olan Osmaniye’de MHP yarışı açık ara önde götürdü. MHP’nin Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, en yakın rakibi İP’li Alpaslan Koca’ya yaklaşık 18 bin oy fark attı.

Öte yandan yine seçmenlerin oyunun büyük bir bölümünü alan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Gümüşhane Belediye Başkan adayı Vedat Soner Başer, Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.

Editör: Haber Merkezi