Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart yerel seçimleri için Çukurova Belediye Başkan adayını açıkladı. MHP'nin güçlü isimlerinden Firdevs Cingözler, Adana'nın Çukurova ilçesinde belediye başkanlığı için MHP'nin adayı olarak belirlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 2024 yerel seçimler için Adana Çukurova ilçe belediye başkanı adayı olarak belirlediği Firdevs Cingözler, siyasi ve sosyal hayatta etkili bir isim olarak öne çıkıyor. Adana'nın güçlü kadın siyasetçilerinden biri olan Cingözler, kariyeri ve liderlik vasıflarıyla dikkat çekiyor.

Devlet Bahceli Firdevs Cingozler

FİRDEVS CİNGÖZLER KİMDİR?

Firdevs Cingözler, 15 Kasım 1977 tarihinde Konya'da doğdu ve çocukluğunu gençliğini Adana'da geçirdi. MHP'nin Adana İl Başkanlığı, Seyhan ve Çukurova İlçe Başkanlıkları gibi önemli görevlerde uzun yıllar boyunca yöneticilik yaptı.

Siyasi kariyerine 2003 yılında MHP Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'nda Sosyal Hizmetler Sorumlusu olarak başlayan Cingözler, 2009'da MHP Çukurova İlçe Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2012-2017 yılları arasında MHP Adana İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi ve 2018'de MHP Adana Milletvekili Adayı oldu. 2019 yerel seçimlerinde MHP Çukurova Meclis Üyesi olarak seçilen Cingözler, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kâtip üye olarak görev aldı.

Firdevs Cingözler aynı zamanda Adana GIAD (Genç İş İnsanları Derneği) üyeliği, Adana Kız Lisesi Mezunlar Derneği üyeliği, Emniyet Teşkilatı, Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Siyasi başarılarının yanı sıra Adana'da tanınan bir marka olan Şinasi MADO'nun sahibi olarak iş dünyasında da etkin rol oynayan Cingözler, Çukurova Belediye Başkanlığı için MHP'nin güçlü adayı olarak dikkat çekiyor. Firdevs Cingözler, Çukurova'ya liderlik edecek ve kentteki projeleriyle halkın karşısına çıkacak.

MHP ADANA İLÇE BELEDİYELERİ BAŞKAN ADAYLARI

Öte yandan 2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Adana’da ilçe belediyeleri için belirlediği diğer adayları şu şekilde;

  • Feke İlçesi Başkan Adayı Ahmet Şener
  • İmamoğlu İlçesi Başkan Adayı Mehmet Aydın Kangur
  • Karaisalı İlçesi Başkan Adayı Bekir Şimşek
  • Karataş İlçesi Başkan Adayı Necip Topuz 
  • Kozan İlçesi Başkan Adayı Mustafa Atlı
  • Pozantı İlçesi Başkan Adayı Ali Avan
  • Saimbeyli İlçesi Başkan Adayı Vedat Cengiz
  • Sarıçam İlçesi Başkan Adayı Bilal Uludağ
  • Yumurtalık İlçesi Başkan Adayı Aydın Kütükoğlu
Editör: Ferhat Erdemir