Merkez ve ilçelerden gelen davetlilerin büyük ilgi gösterdiği organizasyona yaklaşık 2000 kişi katıldı. MHP il Başkanı Selçuk Alıç ve 28.dönem Milletvekili adaylarının birer konuşma yaptığı gecede adaylar büyük bir motivasyon sağladı. 

12-32

Aday tanıtım toplantısında konuşan MHP il Başkanı Selçuk Alıç, Türkiye Yüzyılı ve Kızılelma vurgusu yaparak: ”Kızılelma ülküsü ile hareket eden Cumhur İttifakı karşısında Türk ve Türkiye düşmanlarının da bir araya getirdiği zillet, gözünü 14 Mayıs sonrasına dikmiş, hepinizin takip ettiği gibi Cumhur İttifakının kazanımlarını kaybettirmek için beklemektedir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin dediği gibi; Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.” dedi.

Törende konuşan Milletvekili adayı Ahmet Erbaş ise: ''Şuna yürekten inanıyorum ki 14 Mayıs'ta Kütahya'dan yüce meclise MHP tarihindeki en çok milletvekilini sizler göndereceksiniz. Ve şuna da yürekten inanıyorumki liderimiz Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan cumhur ittifakı Kütahya 'da 5-0 yapacaktır.” ifadelerini kullandı. MHP Kütahya Milletvekili adayı Murat Gül ise seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu. Güçlü bir Cumhur İttifakı ve MHP için çalışacaklarını kaydeden MHP Kütahya Milletvekili adayı Mehmet Dinç, milletvekilliği seçimlerinden partilerini daha güçlü çıkacağına inandığını ifade etti. MHP Kütahya Milletvekili adayı Arzu Kumaz, Kütahya için güzel hizmetler yapmayı hedeflediklerini bildirdi. Türk kadının birçok kez tarihe yön verdiğini anlatan MHP Kütahya Milletvekili adayı Ülkü Gökçen Kehribar ise gençlerin üzerine düşeni yapma zamanının geldiğini dile getirdi.