MHP, Afyonkarahisar'da iki ilçede Belediye Başkan adaylarını açıkladı. İhsaniye Belediye Başkan adayı olarak Hamit Çakır, Sandıklı Belediye Başkan adayı ise Melek Yavuz oldu.

MELEK YAVUZ KİMDİR?

1972 yılında Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde dünyaya gelen Melek Yavuz, eğitim hayatına memleketinde başladı. İlk, orta ve lise öğrenimini başarıyla tamamlayarak, bilgi birikimini Sandıklı'da edindi. Melek Yavuz, 1993 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi'nden Çocuk Gelişimi ve Aile Ekonomisi Beslenme Bölümü'nde mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü'nde başarıyla tamamladı.

1994 yılında öğretmenlik kariyerine adım atan Melek Yavuz, Türkiye'nin farklı şehirlerinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, Sandıklı ve Afyonkarahisar'da birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik görevlerini üstlendi. Sandıklı Gönüllü Hanımlar Derneği başkanlığı, Sandıklı Tanıtım Platformu başkanlığı, Sandıklı Kent Konseyi üyeliği ve Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Ürün Çeşitlendirme Komisyonu üyeliği gibi önemli görevlerde bulundu.

Melek Yavuz, 2023 yılına kadar Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü'nde Planlama Koordinasyon Şube Müdürü olarak görev aldı. Aynı zamanda 'Folklor ve Yöre Kültürü - Yöresel Yemek Kültürü' adlı kitabın yazarı olan Yavuz, bu alandaki bilgi ve birikimini yazıya dökerek kültürel mirasın korunmasına katkıda bulundu.

Evli ve bir çocuk annesi olan Melek Yavuz, Fransızca ve İngilizce biliyor.

2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Afyonkarahisar'da belirlediği diğer isim İhsaniye Belediye Başkan adayı Hamit Çakır oldu.
 

Editör: Elif Bilir