Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Belediye Başkanı Adayı olarak İrfan Çıtak’ın belirlemesinin ardından 7 ilçenin de adaylarını belirledi. Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi ve Sultanhanı ilçesinin adayları açıklandı. Eskil Belediye Başkan adayı Niyazi Alçay oldu.

2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Aksaray’da ilçe belediyeleri için belirlediği diğer adayları şu şekilde:

Gülağaç Belediye Başkan Adayı Doğan Başbuğ

Güzelyurt Belediye Başkan Adayı Sadullah Er

MSB duyurdu! 7 kişi hudut birliklerimiz tarafından yakalandı MSB duyurdu! 7 kişi hudut birliklerimiz tarafından yakalandı

Ortaköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Koyuncu

Sarıyahşi Belediye Başkan Adayı Doğan Mutlu

Sultanhanı Belediye Başkan Adayı ise Fiyay Şanlı

Ağaçören Belediye Başkan Adayı Fevzi Yalman

NİYAZİ ALÇAY KİMDİR?

Niyazi Alçay, 1965 yılında Aksaray'ın Eskil ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimine Böğet Köyü İlkokulu'nda devam eden Alçay, ortaokul ve lise eğitimini ise Aksaray İmam Hatip Lisesi'nde 1984 yılında başarıyla tamamladı. Eğitim hayatına olan bağlılığını Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde sürdüren Alçay, 1990 yılında bu fakülteden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından, 1991–92 yıllarında Siirt 3. Jandarma Komando Tugayı'nda tim komutanı olarak askerlik görevini yerine getirdi. 1993-1996 yılları arasında Eskil'de Serbest Muhasebeci olarak çalıştı. Ardından, 1996-1997 yılları arasında bir yıl boyunca Malatya Atatürk İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik görevinde bulundu.

1997 yılından 2009 yılına kadar Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak görev alan Alçay, bu süreçte Saadet Partisi ve Ak Parti Eskil İlçe Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti'den belediye başkan adayı olmasına rağmen seçilemeyen Alçay, 2009 yılında MHP'den aday olarak seçimi kazandı.

Belediye Başkanlığı görevini 2009'dan 2014'e kadar sürdüren Alçay, 2014 seçimlerinde Ak Parti tarafından 2. kez aday gösterildi ve 30 Mart 2014'teki yerel seçimlerde ikinci kez Belediye Başkanı olarak seçildi.

Niyazi Alçay, 31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlerde MHP'den Eskil Belediye Başkan adayı olarak tekrar sahneye çıkacak. Evli ve üç çocuk babası olan Alçay, kariyeri boyunca hem siyasi hem de mesleki anlamda önemli başarılar elde etmiş bir isimdir.

Editör: Elif Bilir