Bartın'ın yerel yönetimine yeni bir soluk getirmeye hazırlanan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, MHP'nin güçlü adayı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Peki, Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu kimdir? İşte onun hayatı ve kariyerinden öne çıkan detaylar.

HÜSEYİN FAHRİ FIRINCIOĞLU KİMDİR?

1955 yılında Bartın'da doğan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, eğitim hayatına ilkokuldan başlayarak Bartın'da devam etti. Babası Davut Fırıncıoğlu'nun Bartın Belediye Başkanlığı görevini yürütmesiyle birlikte, yönetim anlayışına erken yaşlarda tanıklık etti.

Fırıncıoğlu'nun iş hayatı oldukça geniş bir yelpazeye yayılmış durumda. Turizm İşletme, Otobüs İşletmeciliği, Akaryakıt İstasyonu İşletmeciliği, Oto Galeri, İnşaat, Kuyumculuk gibi birçok sektörde aktif rol aldı. Bu çeşitlilik, onun geniş bir perspektife sahip bir lider olduğunu gösteriyor.

Siyasi kariyerine 1994 yılında Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak başlayan Fırıncıoğlu, daha sonra 2004 yılında DSP ile Belediye Meclisi üyeliği görevini üstlendi. 2009 yılında ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında Belediye Meclisi ve Belediye Başkanlığı vekalet görevini üstlenerek başarılı bir performans sergiledi.

Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 2023 yılında gerçekleşen Milletvekili seçimleri nedeniyle istifa eden Belediye Başkanı Cemal Akın'ın yerine, Belediye Meclisi tarafından 46. Dönem Belediye Başkanı olarak seçildi. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın'a olan bağlılığı ve geniş iş tecrübesiyle Bartın'ın geleceğine yönelik vizyonunu ortaya koymaya hazırlanıyor. 

Editör: Ferhat Erdemir