Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için adaylarını açıklamaya devam ediyor. MHP son olarak 17 Ocak Çarşamba günü 53'ü ilçe adayı, 2'si ise il adayı olmak üzere 55 adayını daha açıkladı.

Bolu’nun 8 ilçe Belediye Başkan adayları da netleşti. Dörtdivan Belediye Başkan Adayı Kadir Altundağ, Gerede Belediye Başkan Adayı Mustafa Çiçek, Göynük Belediye Başkan Adayı Metin Ölmez, Kıbrısçık Belediye Başkan Adayı Ersin Oktay Olkan, Mengen Belediye Başkan Adayı Gültekin Çetinkaya, Mudurnu Belediye Başkan Adayı Necdet Türker, Seben Belediye Başkan Adayı Murat Özkan, Yeniçağa Belediye Başkan Adayı Ersin Baş oldu. Bolu Gerede Belediye Başkanı Adayı Peki Mustafa Çiçek kimdir?

MUSTAFA ÇİÇEK KİMDİR?

Mustafa Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında uzun yıllar süren siyasi kariyerine devam eden bir isimdir. Gerede'de tanınan bir sima olan Çiçek, siyasetteki etkin rolü ile bilinen bir isim olmuş ve MHP'nin Gerede İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüştür.

Geçtiğimiz ay, Gerede'nin yerel yönetiminde etkin bir rol oynamak amacıyla aday adaylığı başvurusunu gerçekleştiren Mustafa Çiçek, partisinin lideri Devlet Bahçeli'nin de onayını alarak MHP'den Gerede belediye başkanı adayı olarak belirlenmiştir. 

Çiçek, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi'nde Deri Teknolojisi bölümü mezunudur.

Editör: Elif Bilir