Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden Çankırı Belediye Başkan Adayı oldu.

Açıklamayla birlikte bir mesaj yayınlayan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada “Biz gelmedik kavga için, Bizim işimiz sevgi için, Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldik.” 5 yıldır hizmet etmekle onur ve gurur duyduğum şehrimize Kıymetli Genel Başkanımızın takdirleri ile yeniden belediye başkanı adayı oldum. Dua ve desteklerinizi bekliyorum.” İfadelerini kullandı.

Devlet Bahceli Ismail Hakki Esen

Çankırı'nın sevilen ismi İsmail Hakkı Esen, sadece belediye başkanlığıyla değil, uzun yıllara dayanan ticaret ve siyasetteki başarılarıyla da öne çıkıyor. İşte Esen'in hayatından önemli kesitler!

Ismail Hakki Esen

İSMAİL HAKKI ESEN KİMDİR?

Çankırı'nın önde gelen isimlerinden biri olan İsmail Hakkı Esen, 1970 yılında bu topraklarda dünyaya geldi. Yapraklı'nın tanınmış ailelerinden birine mensup olarak, çocukluk yıllarını Çankırı'da geçirdi. Eğitim yolculuğuna Aksu İlköğretim Okulu'nda başlayan Esen, ortaöğrenimini Merkez İlköğretim Okulu'nda, lise eğitimini ise Çankırı Teknik Lisesi'nde tamamladı. 1993 yılında ise 9 Eylül Üniversitesi'nde yükseköğrenimini başarıyla tamamladı.

Eğitim hayatını noktaladıktan sonra Çankırı'ya hizmet için dönen İsmail Hakkı Esen, aile şirketi olan Hilal Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 35 yıl boyunca başarıyla yürüttü. Ticaret alanındaki başarıları ve sosyal aktiviteleri sayesinde Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlere seçildi.

Siyasi yaşamına lise yıllarında Ülkücü hareketle tanışarak başlayan Esen, uzun yıllar boyunca Milliyetçi Hareket Partisi'nin çeşitli kademelerinde aktif olarak görev aldı. 2014 yerel seçimlerinde MHP'den Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilen Esen, ardından MHP Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde MHP'den Çankırı Belediye Başkan adayı olan İsmail Hakkı Esen, Çankırı halkının güvenini kazanarak belediye başkanlığına seçildi. 2019'dan bu yana Çankırı'nın çeşitli projelerle kalkınmasına liderlik eden Esen, şehrin gelişimi için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Editör: Ferhat Erdemir