MHP'nin 3 il ve 52 ilçede belediye başkan adayının daha netleşmesinin ardından MHP'nin Konya Çumra belediye başkan adayı da Fatih Demirci oldu.  Peki, MHP Çumra Belediye başkan adayı Fatih Demirci kimdir? Fatih Demirci kaç yaşında ne iş yapıyor?

ÇUMRA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATİH DEMİRCİ KİMDİR?

Fatih Demirci, 1985 yılında Konya'da doğan bir siyasetçi ve kamu görevlisidir. İlk ve ortaokul eğitimini Konya'da tamamladıktan sonra Veteriner Sağlık Meslek Lisesi'nde lise eğitimini aldı. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde üniversite eğitimini başarıyla tamamlayan Demirci, 2002-2006 yılları arasında özel sektörde çalıştı. 2006 yılında memuriyet hayatına Erzurum Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü'nde adım attı ve 2010-2018 yılları arasında Akören ilçesinde Mühendislik ve İlçe Müdürlüğü görevlerini üstlendi.

2018 yılından itibaren başarılı bir şekilde Çumra ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevini sürdüren Fatih Demirci, Çumra Yenisu Mahallesine nüfus kayıtlıdır. Evli olan Demirci'nin 2 çocuğu bulunmaktadır. 15 Ocak 2024 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından Çumra Belediye Başkan adayı olarak açıklanmıştır.

2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisinin Konya’da ilçe belediyeleri için belirlediği diğer adayları şu şekilde:

Doğanhisar İlçesi Başkan Adayı Savaş Özdemir

Emirgazi İlçesi Başkan Adayı Nurişen Koçak

Editör: Elif Bilir