Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için adaylarını açıklamaya devam ediyor. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yazılı açıklamasına göre, partinin yetkili kurulları ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayıyla 55 seçim bölgesinde daha belediye başkan adayları belirlendi.

Sahin Yildirim Mhp Elzig Alacakaya

Buna göre Elazığ’ın 6 ilçesinde MHP’nin belediye başkan adayları netleşti. Arıcak'ta Yağız Atagün, Baskil'de Tuncer Turus, Karakoçan'da İrfan Güneş, Kovancılar'da Hasan Aydın ve Maden'de Selçuk Karaca'yı aday gösteren MHP, Alacakaya'da ise Şahin Yıldırım’ı aday gösterdi.

Sahin Yildirim Mhp Alacakaya

Peki, MHP Elazığ Alacakaya Belediye Başkan Adayı Şahin Yıldırım kimdir?

Sahin Yildirim (1)

MHP ALACAKAYA ADAYI ŞAHİN YILDIRIM KİMDİR?

MHP'nin Alacakaya Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Şahin Yıldırım, 1989 yılında Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Alacakaya'da tamamlayan Yıldırım, Fırat Üniversitesi'nde Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü başarıyla bitirmiştir. Üniversite yıllarında aktif olarak üniversite yönetiminde görev alan Yıldırım, Fırat Üniversitesi'nde okuduğu dönemde üniversitenin Denetleme ve Bölüm başkanlığını yaptı. Şu anda Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi lisans programına devam etmektedir. 

Sahin Yildirim

Evli ve 2 çocuk babası olan Şahin Yıldırım, 31.04.2019 yerel seçimlerinde MHP'den Alacakaya Belediye Başkanı adayı olmuş ve partisini en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek “31.04.2024 yerel seçimlerinde de Yine partim olan ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nden Belediye başkan adaylığı için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri muzaffer eylesin inşallah” açıklamasında bulundu.

Editör: Haber Merkezi