Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için adaylarını açıklamaya devam ediyor. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yazılı açıklamasına göre, partinin yetkili kurulları ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayıyla 55 seçim bölgesinde daha belediye başkan adayları belirlendi.

Buna göre Elazığ’ın 6 ilçesinde MHP’nin belediye başkan adayları netleşti. Alacakaya'da Şahin Yıldırım, Arıcak’ta Yağız Atagün, Baskil'de Tuncer Turus, Karakoçan'da İrfan Güneş, Maden'de Selçuk Karaca'yı aday gösteren MHP, Kovancılar'da ise Hasan Aydın’ı aday gösterdi. Peki, MHP Elazığ Kovancılar Belediye Başkan Adayı Hasan Aydın kimdir?  

MHP KOVANCILAR ADAYI HASAN AYDIN KİMDİR?

İş dünyasının tanınan isimlerinden olan Hasan Aydın, MHP'den Kovancılar Belediye Başkan Aday adaylığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi. Bu adım, Kovancılar'da MHP'nin güçlü bir iddiasını ortaya koyuyor. Kovancılar Belediye Başkan Aday adayı Hasan Aydın'a destek veren MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, partilerinin bütün bölgelerinde iddialı olduklarını belirtti. Hasan Aydın, Kovancılar'da 3 dönem boyunca belediye meclis üyeliği yaparak önemli bir belediyecilik deneyimi edinmiş ve bölge halkının tanıdığı bir isim haline gelmiştir. Kovancılar'a hizmet etme arzusuyla Belediye Başkan Aday adayı olduğunu vurgulayan Aydın, hizmet anlayışını ve belediyecilik bilgisini öne çıkarmıştır. Hasan Aydın, Kovancılar için efendi değil, hizmetkar bir yönetim anlayışını benimsediğini ifade etmiş ve Rabbinin yolunu açmasını dileyerek, kutlu davalarına, liderlerine ve Kovancılar'daki insanlara karşı mahcup olmamak için çaba göstereceklerini belirtmiştir. Ayrıca, 31 Mart gecesi 3 hilali Şahmiran Dağı'na dikecekleri sözünü vererek iddialı bir vaatte bulunmuştur

Editör: Haber Merkezi